Rjabkov agentima SAD: Ako je obilazak, šta je tek pretres?

Izvor: B92, 08.Sep.2017, 20:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Rjabkov agentima SAD: Ako je obilazak, šta je tek pretres?

Zamenik ministra inostranih poslova Rusije Sergej Rjabkov nazvao je dejstva agenata američkih specijalnih službi u diplomatskim objektima Rusije - okupacijom.

On je naveo da „uprkos svim zahtevima i signalima Rusije predstavnici američkih vlasti nastavljaju nezakonitu, protivpravnu delatnost u prostorijama ruskih diplomatskih objekata u SAD“.

Rjabkov je istakao da su američke specijalne službe na apsolutno neprihvatljiv, izazivački način narušile osnove >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << međudržavne komunikacije.

„Amerikanci su ponovo pokazali da svoje unutrašnje zakonodavstvo stavljaju iznad međunarodnih normi“, rekao je Rjabkov novinarima.

„Insistiramo na tome da je boravak u ovim prostorijama i na ovoj teritoriji, bez saglasnosti zakonitog vlasnika, okupacija. Ovaj termin se ne tiče samo velikih sukoba, vojnih dejstava, nego je i potpuno adekvatan za ono što su učinili Amerikanci. Insistiraćemo na tome i Amerikancima smo to već rekli“, dodao je Rjabkov.

Prema njegovim rečima, posle onoga što se dogodilo, verovatno „niko od predstavnika drugih država koje imaju svoje ambasade i konzulate u SAD ne može biti bezbedan“ i to je „zabrinjavajući znak“.

„Pretres se vrši kada vlasnik objekta dozvoljava aktivnosti te vrste… Agenti američkih službi su ušli na teritoriju koja poseduje diplomatski i konzularni imunitet, počeli da otvaraju ormane i sanduke, da pregledaju sve sobe, da skidaju obloge s tavanice. Šta je to, obilazak? Ne znam šta oni onda nazivaju pretresom, ako je ovo samo obilazak“, dodao je Rjabkov.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

"Dejstva američkih specijalnih službi su čista okupacija"

Izvor: Vesti-online.com, 08.Sep.2017

Zamenik ministra inostranih poslova Rusije Sergej Rjabkov nazvao je dejstva agenata američkih specijalnih službi u diplomatskim objektima Rusije - okupacijom...On je naveo da "uprkos svim zahtevima i signalima Rusije predstavnici američkih vlasti nastavljaju nezakonitu, protivpravnu delatnost u prostorijama...

Nastavak na Vesti-online.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.