Remi u Firenci - niko zadovoljan

Izvor: Mondo, 03.Nov.2018, 21:22   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fiorentina i Roma osvojile su po bod na "Artemio Frankiju".

Fiorentina i Roma odigrali su nerešeno u jednom od zvučnijih duela ovog vikenda u Italiji, a remijem ne mogu biti zadovoljni ni jedni, ni drugi.

Domaći jer ih je pet minuta delilo od trijumfa, a gosti jer su većim delom meča bili bolji i zaslužili kompletan plen.

FIORENTINA - ROMA 1:1 (1:0)

Prštalo je pred golom "viole" na početku susreta, Edin Džeko promašio je dve kolosalne >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << prilike, a kako to po nikad napisanom pravilu biva, usledila je kazna.

Ipak, veliko je pitanje da li je penal kojim je Fiorentina povela uopšte postojao.

Đovani Simeone bio je u prodoru, lopta mu je pobegla, golman "vučice" Robin Olsen je uklizao, dobio kopačkom po licu u kontaktu, a arbitar Luka Banti dosudio je jedanaesterac.

Mora se priznati - veoma diskutabilan.

Bunili su se gosti, tražili od Bantija da pregleda snimak, ali je on ostao pri svojoj odluci. Žordan Veretu bio je precizan i sa "kreča" pogodio za 1:0.

Pogledajte sporni trenutak i prosudite sami da li je kontakt Olsena i Simeonea bio za kazneni udarac.

No idea how that #Fiorentina penalty wasn’t overturned by VAR but what a mistake by Ünder to play Simeone in there, awful. #FiorentinaRomapic.twitter.com/WDJQk9xDG0

— Adam Digby (@Adz77) November 3, 2018

U nastavku je ritam bio sporiji nego u prvom delu. pokušavao je tim Euzebija Di Frančeska doći do gola i konačno je uspeo pet minuta pre kraja, kada je Alesandro Florenci konačno uspeo da pronađe put do mreže, nakon velike gužve u domaćem šesnaestercu.

Do kraja susreta gosti su, očigledno nezadovoljni samo jednim bodom, pokušali sve da ostvare pobedu, ali nisu uspjeli. Ostalo je 1:1.