
Izvor: SrbijaDanas.com, 24.Maj.2020, 20:39
"Prvo nek se dogovore s kim iz Prištine se priča" Dačić uveren da od nastavka dijaloga NEMA NIŠTA
Zna se koji je uslov Srbije
Ministar spoljnih poslova Srbije Ivica Dačić izjavio je da su Beograd i Priština daleko od obnove dijaloga, ali i od rešenja. On je rekao da je Srbija spremna za nastavak dijaloga, ali i podsetio da se zna koji je uslov Srbije - da se ukinu takse i recipročne mere uvedene od strane Prištine.
- Oni jesu ukinuli takse, ali su uveli recipročne mere, što je još gore od taksa. To znači da svi papiri moraju da glase na "republiku Kosovo", >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << što nikad nije bio deo dogovora, Kosovo se uvek vodilo kao statusno neutralno. O kakvom je potezu reč svedoči i to što (specijalni izaslanik predsednika SAD za dijalog Beograda i Prištine Ričard) Grenel traži ukidanje recipročnih mera - istakao je Dačić.
Komentarišući ideju koju je obelodanio Lutfi Haziri, potpredsednik Demokratskog saveza Kosova Ise Mustafe, o razmeni teritorije, Dačić je rekao da druga strana pre svega sama sa sobom treba da raščisti ko će to biti sagovornik Beograda.
- Prvo nek se dogovore s kim se iz Prištine priča - rekao je Dačić.
Nastavak na SrbijaDanas.com...