Otkazana sednica Predsedništva BiH, ništa od imenovanja novog Saveta ministara

Izvor: NoviMagazin.rs, 27.Avg.2019, 14:22   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Otkazana sednica Predsedništva BiH, ništa od imenovanja novog Saveta ministara

Srpski član Predsedništva BiH Milorad Dodik povukao je predlog za održavanje današnje vanredne sednice Predsedništva, na kojoj je trebalo da bude imenovan Zoran Tegeltija (SNSD) za mandatara novog Saveta ministara BiH, objavili su sarajevski mediji.

Prema nepotvrđenim informacijama, Dodik je najavio da će tražiti da Narodna skupština Republike Srpske povuče saglasnost na formiranje Oružanih snaga BiH, Visokog sudskog i tužilačkog saveta, indirektnih poreza i >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << da zahteva obaranje Suda i Tužilaštva BiH.

Današnju vanrednu sednicu Predsedništva zatražio je Dodik, tražeći da se ispoštuje sporazum lidera SDA, SNSD-a i HDZ BiH, potpisan 5. avgusta, o formiranju vlasti na nivou BiH.

Kamen spoticanja u vezi sa formiranjem vlasti je slanje Godišnjeg nacionalnog programa (ANP) u Brisel, čime bi automatski bio aktiviran Akcioni plan za članstvo (MAP) u NATO.

Dodik je izjavio da RS neće podržati usvajanje ANP-a, jer je Narodna skuština RS ranije usvojila Rezoluciju o vojnoj neutralnosti.

On je ranije najavio da će, ako do 5. septembra ne bude formiran novi Savet ministara BiH, od Narodne skupštine RS tražiti povlačenje svih odluka kojima su ranije pojedine nadležnosti prenete na nivo BiH, poput osnivanja Oružanih snaga, indirektnih poreza, kao i onemogućavanje delovanja Agencije za istrage i zaštitu, te Tužilaštva i Suda BiH na teritoriji RS.
Pogledaj vesti o: Milorad Dodik

Nastavak na NoviMagazin.rs...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Džaferović potvrdio da je sednica Predsedništva otkazana, ništa od novog Saveta ministara

Izvor: Danas, 27.Avg.2019

Bošnjački član Predsedništva BiH Šefik Džaferović potvrdio je da je na zahtev srpskog člana Predsedništva otkazana današnja sednica Predsedništva BiH na kojoj je Zoran Tegeltija (SNSD) trebalo da bude imenovan za mandatara za Saveta ministara BiH. Članak Džaferović potvrdio da je sednica...

Nastavak na Danas...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NoviMagazin.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NoviMagazin.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.