
Izvor: SrbijaDanas.com, 18.Jun.2021, 12:47
"ODJEKNULO KAO BOMBA, OVA IZDAJA SE NE MOŽE ZABORAVITI!" Oštre reakcije u Srpskoj na crnogorsku rezoluciju o Srebrenici
Političarka Dušanka Majka oštro osuđuje potez crnogorskog parlamenta
Srpski delegat u Domu naroda Parlamentarne skupštine BiH Dušanka Majkić izjavila je danas da su kao bomba odjeknule odluke crnogorskog parlamenta o usvajanju rezoluciji o Srebrenici i smeni ministra pravde Vladimira Leposavića i poručila da se, kako je navela, ova izdaja ne može zaboraviti.
- Sada kada su najveći svetski autoriteti počeli da osporavaju događaje u Srebrenici iz prethodnog >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << rata, crnogorski parlament se odlučio na ovaj sramni korak uperen protiv celog srpskog naroda - rekla je Majkić u izjavi za Srnu.
Prema njenim rečima, žalosno je u šta su se pretvorili snaga i energija višemesečnih litija za koje se očekivalo da će roditi neku novu Crnu Goru, o kojoj je, kako kaže, pevao Njegoš.
Majkićeva je naglasila da je zato Srbima teško prihvatiti da se samo za jedno veče izglasavanjem ove "sramne antisrpske rezolucije Crna Gora vratila na put koji joj je zacrtao aktuelni predsednik Milo Ðukanović".
- Danas kada su sve ale krenule na Srbiju, Republiku Srpsku i srpski narod izdaja je najsnažnija stvar koja se jednom narodu može učiniti i nikada se ne može zaboraviti - poručila je Majkićeva.
Nastavak na SrbijaDanas.com...
Rezolucija o Srebrenici uzburkala region i dovela u pitanje crnogorsku vladu
Izvor: Nezavisne Novine, 18.Jun.2021
PODGORICA, BANJALUKA - Odluka crnogorskog parlamenta da usvoji rezoluciju u kojoj stoji da se osuđuje genocid u Srebrenici uzburkala je duhove u regionu, ali i izazvala burne reakcije među srpskim političkim predstavnicima u Crnoj Gori, Srbiji i BiH.