Madrid slavi, Real srušio Barsu za prvo mesto Primere

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 02.Mar.2020, 00:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri madridskog Reala savladali su Barselonu sa 2:0 u derbiju La Lige. Spektakularan derbi u španskoj prestonici, posle nekoliko ne tako kvalitetnih.

Real i Barselona su podsetili zašto su najveći klubovi u Španiji, odličnim fudbalom u Madridu.

Posle prvog poluvremena rezultat je bio 0:0, a tako ne bi bilo da na golu Reala nije stajao raspoloženi Tibo Kurtoa.

Belgijanac, mnogo kritikovan otkako je stigao u Madrid, branio je sve igračima Barselone >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << i dao energiju saigračima u nastavku.

Real je do prednosti došao golom Žuniora Vinisijusa u 71. minutu. Brazilac je probio po strani i iz teške pozicije matirao Ter Štegena.

Marijano je ušao u prvom minutu sudijske nadoknade, a već minut kasnije postigao gol i postavio konačan rezultat.

Real je pobedom nad najvećim rivalom zauzeo prvo mesto na tabeli i sada Barseloni beži jedan bod.

Tabela: Real 56, Barselona 55, Sevilja 46, Hetafe 45, Atletiko 44, Sosijedad 43, Valensija 41, Viljareal 38, Granada 37, Bilbao 34, Levante 32, Osasuna 31, Alaves 31, Betis 30, Valjadolid 29, Eibar 27, Selta 25, Majorka 22, Leganes 20, Espanjol 20.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.