Krvava 2013. godina: Tokom proteklih 12 meseci poginulo 20.000 ljudi

Izvor: Blic, 07.Jan.2014, 16:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Krvava 2013. godina: Tokom proteklih 12 meseci poginulo 20.000 ljudi

Oko 20.000 osoba je lane poginulo u svetu u prirodnim katastrofama, što je gotovo dvostruko više u odnosu na 2012. godinu, saopštila je danas nemačka kompanija za osiguranje Mjunih Re.

Najviše života je odneo tajfun Haijan, u čijem naletu na Filipine, Vijetnam i Kinu je u novembru poginulo gotovo 6.100 ljudi, dok su u junu poplave u Indiji odnele oko 5.500 života.

Ekonomska šteta prirodnih katastrofa je, međutim, manja nego 2012. godine.

Oko >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << 880 događaja je proizrokovalo štetu od oko 125 milijardi dolara. Prethodne godine je šteta iznosila 173 milijarde dolara.

Najveće materijlane štete su nanele letnje oluje u Nemačkoj, poplave u Srednjoj Evropi i oluje i tornada u SAD.

Najčitanije SADA:

Nastavak na Blic...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Krvava 2013. godina: Tokom proteklih 12 meseci poginulo 20.000 ljudi

Izvor: Dzungla.org, 07.Jan.2014

Oko 20.000 osoba je lane poginulo u svetu u prirodnim katastrofama, što je gotovo dvostruko više u odnosu na 2012. godinu, saopštila je danas nemačka kompanija za osiguranje Mjunih Re.. OpširnijeBlic

Nastavak na Dzungla.org...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.