KRAĐA U PO BELA DANA: Iz galerije tokom izložbe ukradena slika Arhipa Kuindžija (VIDEO)

Izvor: SrbijaDanas.com, 28.Jan.2019, 00:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

KRAĐA U PO BELA DANA: Iz galerije tokom izložbe ukradena slika Arhipa Kuindžija (VIDEO)

Iz Tretjakovske galerije u Moskvi tokom izložbe ukradena je slika pejzaža ruskog slikara grčkog porekla Arhipa Kuindžija.

Na snimku nadzorne video kamere vidi se kako su za sada nepoznate osobe jednostavno sliku skinule sa zida i pobegle, navela je policija, prenosi Rojters.

U pitanju je "Aj Petri", ulje na platnu veličine 39x53 centimetra. Naslikana je 1908. godine i prikazuju planinu na Krimu.

Slika je ukradena iz jedne od vodećih umetničkih >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << galerija u Rusiji koja je bila meta pljačkaša nekoliko puta u poslednjih godina, napominje britanska agencija.

Nestanak slike potvrdilo je i rusko Ministarstvo kulture koje je navelo da je "Aj Petri" osigurana na nešto više od 180.000 dolara, prenosi agencija Tas s.
Pogledaj vesti o: Moskva

Nastavak na SrbijaDanas.com...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Iz galerije tokom izložbe ukradena slika Arhipa Kuindžija

Izvor: Blic, 28.Jan.2019

Iz Tretjakovske galerije u Moskvi tokom izložbe ukradena je slika pejzaža ruskog slikara grčkog porekla Arhipa Kuindžija.

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SrbijaDanas.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SrbijaDanas.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.