Država treba da ima svoju novinsku agenciju

Izvor: B92, 15.Okt.2018, 10:34   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Država treba da ima svoju novinsku agenciju"

Od početka priče o privatizaciji medija u Srbiji zalagao sam se da država ne treba u potpunosti da izađe iz medija.

To je izjavio državni sekretar u Ministarstvu kulture i informisanja zadužen za informisanje Aleksandar Gajović i dodao da država i treba da ima svoju novinsku agenciju preko koje bi plasirala "informacije od javnog interesa".

Gajović je u izdanju dnevnog lista "Večernje novosti" od ponedeljka rekao da postoji prostor da neki mediji budu izuzeti >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << iz privatizacije, izdvojeni posebnim zakonom i da to nije u suprotnosti sa evropskom praksom, kao i da to postoji u Engleskoj, Francuskoj i Italiji.

"Ako imamo elektronske servise, zašto medijski javni servis ne bi bili 'Politika' i 'Novosti'? Mislim da se time ne bi poremetili tržišni odnosi. Kao što mislim da, ako bi Tanjug bio vladina agencija, to ne bi smetalo Beti i Fonetu, koji su privatni. U Sloveniji je na primer državna agencija postala javni servis. Ja sam uvek za kvalitetno informisanje. Zato treba pomoći i privatne agencije", rekao je Gajović.

Novinska agencija Tanjug ugašena je odlukom Vlade Srbij 31. oktobra 2015. Međutim Tanjug i dalje radi uz finasijsku pomoć države, a prema skorijim najavama, Vlada Srbije planira da proda brend Tanjug, pošto ta agencija nema imovinu.

Nastavak na B92...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.