Bosna i Hercegovina ima novog prvaka Europe: Dame i gospodo, Sanjin Pehlivanović

Izvor: SandzakPress.net, 27.Jul.2019, 11:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U holandskom Veldhovenu odigrala se tek polovina Europskog prvenstva za omladince u bilijaru, a Bosna i Hercegovina već ima osvojene tri medalje. Onu najsjajniju – zlatnu, jučer je osvojio Sanjin Pehlivanović. Fenomenalni Sarajlija i jedan od njajboljih mladih igrača bilijara postao je juniorski prvak Europe u disciplini „10“. “Ovo je fantastično, presretan sam”, kazao je Sanjin nakon osvajanja europske titule, gdje je u konkurenciji igrača do 19 godina potvrdio kvalitet. Sanjin >> Pročitaj celu vest na sajtu SandzakPress.net << Pehlivanović je u osmini finala prvo demolirao Mustafu Ainara, pobijedivši ga 7:0. U četvrtfinalu je nadigrao Norvežanina Ole-Kristian Rudshavna sa 7:5. U polufinalu nova demonstracija. Protiv Hrvata Tina Petljaka osvojio je svih sedam bodova (7:0). U finalu spektakl – Španac Jonas Souta se trudio, ali nije uspio osvojiti više od tri partije za konačnih 7:3 za prvaka Europe iz Bosne i Heregovine. U kadetskoj konkurenciji (do 17 godina) Ajdin Piknjač donio je bronzanu medalju Bosni i Hercegovini. Piknjač je bronzu osvojio je i u disciplini „14“ (straight pool). radiosarajevo.ba Pogledajte vijest na izvornom sajtu: Bosna i Hercegovina ima novog prvaka Europe: Dame i gospodo, Sanjin Pehlivanović

Nastavak na SandzakPress.net...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SandzakPress.net. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SandzakPress.net. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.