Zvezda protutnjala Novim Pazarom, petarda Partizana protiv Spartaka

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 26.Sep.2021, 11:32

Zvezda "protutnjala" Novim Pazarom, "petarda" Partizana protiv Spartaka

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su u gostima ekipu Novog Pazara sa 4:0 u meču 11. kola Linglong Superlige Srbije.

Iako u kombinovanom sastavu,crveno-beli su bili veoma raspoloženi na gostovanju u Novom Pazaru.

Stanković: Utakmicu smo otvorili na pravi način

Trener fudbalera Crvene zvezde Dejan Stanković izajvio je da je njegov tim na pravi način otvorio meč u Novom Pazaru.

"Kada otvoriš utakmicu na pravi način, iz prvog napada ili >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << prekida stigneš do gola, stvari kasnije budu dosta lakše. Spremali smo se za ovaj meč, imali smo dosta poteškoća, momci su bili dostupni. Čak i oni koji su imali probleme su se javili i stavili do znanja da će stisnuti zube", rekao je Stanković posle meča za klupski sajt.

"Ovo je jedno teško gostovanje, dugačak put, uslovi nisu bili baš najbolji za igru, od terena, pa visoke temperature tokom meča. Mislim da je dobro što nije bilo publike, to bi bila totalno drugačija utakmica. Idemo dalje, Uspeli smo da odmorimo nekoga, da izrotiramo, da igraju mladi. Zadovoljan sam, čekaju nas još dve utakmice do pauze", istakao je Stanković.

Izabranici Dejana Stankovića rešili su pitanje pobednika u uvodnih 20 minuta susreta, kada su postigli čak tri gola.

Već u drugom minutu Dragović je načeo Novi Pazar.

Katai je oštro izveo slobodan udarac u blizini kornera, Dioni je glavom prebacio loptu dublje u peterac rivala, a Dragović bio na pravom mestu, dobro reagovao i postigao svoj prvi gol u dresu Zvezde.

Igrao se 14. minut kada je Katai povisio na 0:2.

Zvezdina "desetka" maestralno je izvela slobodan udarac i sa nekih 20-ak metara matirala golmana Vujanca.

Na ubedljivih 0:3, povisio je Seku Sanogo u 20. minutu susreta. Defanzivni vezista gostiju rešio je da oproba šut sa distance i tako postigao veoma efektan pogodak levom nogom.

Do kraja prvog poluvremena rezultat se nije menjao, uprkos uzbuđenjima pred oba gola.

Na početku drugog poluvremena, Novi Pazar je imao nešto više loptu u nogama, ali nije domaćin uspeo da to iskoristi kako bi stvorio šansu ili uzbuđenje pred golom Popovića.

Zanimljiv detalj odvio se u 65. minutu. Falko je uposlio Dionija, a ovaj stigao do lopte pre golmana Novog Pazara, koji je uklizao i napravio penal.

Francuski napadač je uzeo loptu kako bi izveo penal, ali ga je Vujanac pročitao i odbranio mu jedanaesterac.

Ipak, zahvaljujući VAR tehnologiji, utvrđeno je da je golman domaćih sa obe noge napustio gol liniju prilikom penala, pa je najstroža kazna ponovljena.

Dioni je iz drugog puta uspeo da savlada Vujanca i poveća prednost Zvezde na 4:0 u 68. minutu.

Do kraja meča viđeno je još nekoliko šansi i uzbuđenja pred golom Vujanca, koji se u finišu i povredio, ali rezultat se nije menjao.

Metalac deklasirao Kragujevčane

Fudbaleri Metalca iz Gornjeg Milanovca ubedljivo su savladali ekipu Radničkog iz Kragujevca – 4:1 (1:1).

Prvi gol na meču postigao je Krajišnik u 12. minutu, a odgovorio je na drugoj strani Burmaz već u 19. Metalac je bio bolji u nastavku susreta i to konačno naplatio u 70. minutu kada je Antonijević doneo novo vođstvo.

Trijumf Milanovčana u nadoknadi potvrdio je Furtula i to sa dva gola za konačnih 4:1.

"Petica" fudbalera Partizana protiv Spartaka

Fudbaleri Partizana pobedili su večeras na svom stadionu Spartak iz Subotice 5:0 (2:0).

Već posle prvih 45 minuta domaći tim obezbedio je nova tri boda, a crno-beli su do devete pobede u prvenstvu došli golovima Rikarda Gomeša (14. i 64. minut), Nikole Terzića (45), Kvinsi Meniga (61) i Filipa Holendera (90).

Izabranici Aleksandra Stanojević na vrhu tabele Superlige imaju 28 bodova, pet više od drugoplasirane Crvene zvezde.

Već u četvrtak Partizan će na svom stadionu Humskoj dočekati Floru u drugom kolu grupne faze Lige konferencija.

Rezultati 11. kola: TSC - Vojvodina 1:0, Kolubara - Radnički 2:3, Novi Pazar - Crvena zvezda 0:4, Metalac - Radnički Kragujevac 4:1, Partizan - Spartak 5:0.

Sutra: Voždovac - Mladost (16.00), Proleter - Napredak (18.00) Čukarički - Radnik (20.00).
Pogledaj vesti o: Večiti derbi,   Zvezda - Partizan

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.