ZVEZDA JE ŠAMPION! Ludnica na Marakani, Borjan dao gol za TITULU, uzaludna pobeda Partizana

Izvor: SrbijaDanas.com, 22.Maj.2022, 17:52

Imali sve u svojim rukama i nisu ispustili.

Sada je sve gotovo. Crvena zvezda je po peti put uzastopno šampion Srbije, posle pobede nad Voždovcem 3:1 u poslednjem kolu nacionalnog prvenstva.

(40 Katai, 54 Ivanić - 57 Milojević, p 90 Borjan)

U isto vreme se igraju oba meča.

(p. 45+3 Rikardo, autogol 67 Jamkam)

Bez obzira na pobedu Partizana nad Radničkim iz Niša, pogotkom Rikarda, i autogolom gostiju, ekipa Dejana Stankovića obezbedila >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << je naslov prvaka. Do poebde su Zvezdu vodili Katai i Ivanić, a nadu Voždovcu doneo je Milojević u 57. minutu.

Ipak, do kraja je viđen još jedan gol, a strelac je bio niko drugi no Borjan, sa penala, te je četa Dejana Stankovića stigla do 100. boda u sezoni i šampionske titule.

Partizan - Radnički Niš 2:0.

Nišlije će u Evropu.

Zvezda je šampion, pobedili su Voždovac sa 2:1.

Tačku na sve stavio je golman Borjan golom sa penala.

Vojvodina - TSC 2:0.

Autogolom Jamkama Partizan stiže do 2:0.

Smanjili su gosti pogotkom Milojevića.

Poveli su crveno-beli sa 2:0, gol je dao Ivanić, glavom. Titula je faktički tu.

Mirko Ivanic 2:0 #fkcz pic.twitter.com/ZPIR7EkooO

— CZV VESTI (@czvvesti91) May 22, 2022

Čist zicer imao je Ćirković, ali je Borjan to odbranio i sprečio izjednačenje, koje bi navijačima Partizana dalo novu nadu.

Vojvodina vodi, i to u prvom minutu drugog poluvremena. Strelac je Bojan Matić, a to značajno umanjuje šanse TSC-a da pobedom dođe do 4. mesta i Lige konferencija, te tako u to takmičenje vodi Nišlije.

Na meču Zvezde završeno je prvih 45 minuta. Zvezda - Voždovac 1:0, na drugoj strani otišli smo dugo u nadoknadu, zbog haosa na terenu. Partizan - Radnički 1:0.

Stižu crno-beli do prednosti, preko Rikarda, koji pogađa sa bele tačke.

Penal za Partizan, kaže VAR pic.twitter.com/1RQd3zNd2j

— Aleksandar Ilić (@aleks89ilic) May 22, 2022

Pobesneli su igrači gostiju, koji su opkolili sudiju. Dodeljeni su i crveni kartoni, a gostujući navijači su pozivali da njihovi igrači napuste teren. Usledilo je koškanje na terenu među igračima.

Katai pogađa za 1:0, Crvena Zvezda je na korak do titule. Kanga je centrirao iz kornera, a popularni Magiko glavom pogodio.

Гоооол Александар Магико Катаи ❤️🤍🔥 1:0#fkcz pic.twitter.com/XFO2HHM1nr

— Ranjeni orao🇷🇸❤️🤍 (@Ranjeniorao4) May 22, 2022

Maestralnu proslavu videli smo od strane Dejana Stankovića.

Najbolja prilika za šampiona. Katai je glavom maestralno spustio loptu za Ohija, Norvežanin je imao čist zicer ali je loše zahvatio loptu.

Rikardo je oboren u kaznenom Nišlija, sudija nije pokazao na penal, Aleksandar Stanojević je protestovao, ali nema penala. Gomeš je ostao na zemlji, žalio se na povredu, ali će po svemu sudeći nastaviti meč.

Kanga je izveo slobodan udarac, a igrači Voždovca izbili su loptu, no je Ivanić je iz prve zahvatio odbitak i šutirao preko prečke.

Kvinsi Menig je promašio zicer za crno-bele. Loptu mu je dodao Rikardo.

Ponovo je zapratio Katai, delovalo je opasno, ali lopta nije išla u gol.

Bez prilika na obe utakmice do sada. Večiti imaju inicijativu, ali ništa konkretno.

Krenule su utakmice Zvezda - Voždovac i Partizan - Radnički Niš.

Crveno-beli imaju dva boda više (97), a u slučaju izjednačenog broja poena, šampion će biti četa Dejana Stankovića, zbog boljeg međusobnog skora. U tri ovosezonska derbija, u dva navrata je ekipa Aleksandra Stanojevića imala inicijativu, ali su oba završena nerešeno, dok je jedan u svoju korist rešila Zvezda, i baš taj susret može biti odlučujući za čitavu sezonu.