Trijumf Vojvodine u Surdulici, Metalac bolji od Kolubare, poraz Nišlija u Novom Pazaru

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 17.Sep.2021, 09:30

Fudbaleri Metalca nadigrali su tim Kolubare na svom terenu u Gornjem Milanovcu sa 3:1, a Vojvodina je ubedljivo nadigrala Radnik na gostovanju u Surdulici sa 2:0 u poslednjim večerašnjim utakmicama devetog kola Linglong Superlige Srbije.

U vrlo ravnopravnom duelu Metalac je na svom terenu poveo u 22 minutu ali je Kolibara samo desetak minuta kasnije došla do izjednačenja, pa se na poluvreme otišlo sa nerešenim rezultatom.

U drugo poluvreme domaćini ulaze znatno >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << ofanzivnije i već na samom startu u 46. minutu dolaze do drugog gola i prednosti koju uvećavaju i trećim pogotkom u 77. minutu za konačnu pobedu sa 3:1.

U duelu Radnika i Vojvodine bilo je znatno manje neizvesnosti jer su gosti preuzeli inicijativu od samog starta meča i već u prvom poluvremenu došli do ubedljive prednosti golovima Veljka Simića u 26. i Nebojše Bastajića u 31. minutu.

U nastavku domaćini su povećavali pritisak ali im nije uspevalo da ozbiljnije ugroze gol gostiju koji su na kraju odneli tri boda iz Surdulice i napredovali do petog mesta na tabeli.

Novi Pazar posle preokreta savladao Nišlije

Fudbaleri Novog Pazara savladali su na svom terenu niški Radnički 2:1, u prvoj utakmici današnjeg programa devetog kola Linglong Superlige.

Ekipa Novog Pazara zabeležila je drugi trijumf u Linglong Superligi, pošto je u meču devetog kola na svom terenu savladala Radnički iz Niša 2:1.

Novopazarci su do tri boda došli posle preokreta, a Nišlije su povele u 18. minutu, golom Škrbića sa bele tačke.

Ratković je izjednačio u 36. minutu, a za potpuni reokret pobrinuo se Aganspahić u 78. minutu utakmice.

Pazarci su se tako popeli na 13. mesto na tabeli sa 7 osvojenih bodova, Radnički je 11. sa dva boda više.