UŽIVO: Zvezda nešto konkretnija, Boaći u suzama završio derbi posle sata (FOTO, VIDEO)

Izvor: Večernje novosti, 01.Mar.2020, 19:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dva najveća srpska kluba na stadionu “Rajko Mitić” igraju 162. prvenstveni međusobni duel Fudbaleri Crvene zvezde i Partizana na stadionu “Rajko Mitić” od 18 časova igraju 162. prvenstveni večiti derbi, koji će biti debitantski za trenera domaćeg tima Dejana Stankovića.Crveno-beli u susret sa najvećim rivalom ulaze >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << sa 11 bodova prednosti, ali i dva uzastopna poraza od Partizana, prošle sezone u finalu Kupa na istom stadionu (1:0) i jesenas u prvom ovosezonskom duelu u Humskoj (2:0).Samo jedan derbi u istoriji odigran je na današnji dan, 2008. godine na stadionu u Ljutice Bogdana, pred praznim tribinama, Zvezda je slavila 4:1. Još jedna tradicija je na strani crveno-belih, u martu je dosad odigrano 18 derbija, srpski pravak je slavio osam puta, šest duela je završeno bez pobednika, dok je crno-belima pripalo četiri susreta.Dešavanja sa i oko stadiona “Rajko Mitić” pratite na sajtu “Novosti”.PRVO POLUVREMEPočeo je 162. derbi. Sa centra su prvi krenuli fudbaleri Crvene zvezde, koji će u prvih 45 minuta napadati ka golu ispod severne tribine. Posle tri minuta igre prve čarke na terenu. Stvorila se gužva posle sukoba Degeneka i Sadika, ali su se strasti ubrzo smirile i utakmica je nastavljena.Deluje da su fudbaleri oba tima ušli prenernozno u utakmicu. Vrlo se malo igra, mnogo je prekida i priče sa sudijom Lukićem u prvih 10 minuta utakmice. Prvi žuti karton u 13. minutu dobio je Dušan Jovančić. U 15. minutu prvi šut ka golu na utakmici uputio je Gavrić, iskosa sa leve strane sa preko 20 metara, ali je Stojković bio dobro postavljen i lako je intervenisao.U 21. minutu, iz slične pozicije kao i Gavrić, šutirao je Njegoš Petrović, lopta je nezgodno odskočila ispred Stojkovića, koji je uspeo da je izbije u korner, posle kojeg nije bilo opasnosti za crno-bele. Prvi žuti karton u ekipi Partizana dobio je Suma u 22. minutu.Posle pola sata igre Ričmond Boaći u suzama napušta teren zbog povrede, u igru ulazi Aleksa Vukanović.SASTAVIZVEZDA: Borjan - Gobeljić, Milunović, Degenek, Rodić - Jovančić, Petrović - Ben, Nikolić, Gavrić - Boaći.PARTIZAN: Stojković - Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević - Natho, Zdjelar - Marković, Suma, Asano - Sadik.
Pogledaj vesti o: Zvezda - Partizan

Nastavak na Večernje novosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Večernje novosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Večernje novosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.