Projektil Sume i snalažljivost Tošića za pobedu crno belih u derbiju

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 22.Sep.2019, 05:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Partizana pobedili su Crvenu zvezdu 2:0 (0:0) u prvom večitom derbiju u sezoni, na stadionu Partizana u okviru 9. kola Superlige Srbije. Golove za crno-bele postigli su Suma u 83. minutu i Tošić u trećem minutu sudijske nadoknade drugog poluvremena.

Trijumf crno-belima doneli su najskuplje plaćeni igrač u istoriji kluba Sejduba Suma odličnim udarcem sa ivice kaznenog prostora u 83, samo 19 >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << minuta posle ulaska u igru, i još jedan rezervista Zoran Tošić u samom finišu.

Partizan je potpuno nadigrao aktuelnog prvaka, stvorio puno šansi preko Filipa Stevanovića, Umara Sadika i Takume Asana, pre nego što je dotukao Zvezdu u finišu i kaznio previše defanzivnu taktiku trenera gostiju Vladana Milojevića.

Zvezda je bez Matea Garsije, Tomanea i Hosea Kanjasa, što je "iznenađenje" koje je spremio Milojević, uglavnom bila u podređenom položaju, a Partizan, kao što je najavio trener Savo Milošević, napadačkom igrom došao do velika tri boda, pre svega za samopouzdanje u trci za titulom.

Kratak prekid zbog uvredljivog transparenta na račun Kokeze

Večiti derbi na kratko je prekinut u 76. minutu zbog uvredljivog transparenta o predsedniku FSS Slaviši Kokezi. Transparent je nekoliko minuta bio na južnoj tribini, a za to vreme navijači crno-belih skandirali su protiv prvog čoveka FSS, ali i protiv predsednika Srbije Aleksandra Vučića.

Meč je nastavljen, a Partizan je neposredno posle toga poveo golom Sejdube Sume.

Partizan je naneo Zvezdi prvi poraz u Superligi i prišao joj na bod sa pete pozicije, ali uz dve utakmice manje za oba tima u odnosu na vodeće TSC i Vojvodinu.

Igrači dva tima na teren su izašli u majicama sa porukom "I ja sam donor. Jer navijam za Srbiju" i učestvovali u kampanji za povećanje broja donora i transplatacija koju vode ministarstvo zdravlja i Hemofarm fondacija.

90' + 7' - Kraj utakmice.

90' + 6' - Crvena zvezda pokušava da dođe do gola, prekršaj Pankova.

90' + 3' - Gol! Partizan vodi 2:0. Strelac je Tošić. Uklizao je na oštar centaršut po zemlji iskosa i sa pet metara postigao gol.

90' + 2' - Drugi žuti karton za Vulića. Crvena zvezda sa deset igrača.

90' - Izmena u Partizanu. Ulazi Brežančić, izlazi Stevanović.

89' - Šut Marina preko gola, velika šansa za Crvenu zvezdu.

87' - Duga lopta Vulića, izbacuje Ostojić.

83' - Gol! Partizan vodi 1:0. Strelac je Suma. Neodbranjivim udarcem desnom nogom sa 17 metara pogodio je same rašlje gola. Izuzetna izmena Miloševića koji je Asana postavio na mesto špica, dok je Suma igrao "lažnu devetku".

82' - Nastavljena je igra, faul na sredini terena

79' - Utakmica je prekinuta zbog neprimerenog skandiranja sa tribina.

77' - Izmena u Partizanu, izlazi Natho, ulazi Tošić.

75' - Pas Vulića ka Vukanoviću, Ostojić interveniše.

73' - Aut za Crvenu zvezdu, pa još jedan.

71' - Marin izvodi slobodan udarac, najviši u skoku Urošević. Izmena u Crvenoj zvezdi, izlazi Boaći, u igri je Pavkov.

70' - Korner za Crvenu zvezdu, prekršaj nad Stojkovićem.

68' - Prekinuta igra. Dim na južnoj tribini ometa utakmicu.

67' - Crvena zvezda je promenila formaciju u 4-4-2. Marin je u veznom redu, Vukanović i Boaći u napadu.

64' - Izmena u Partizanu. Izlazi Sadik, ulazi Suma. Asano će u špic napada.

63' - Korner za Partizan.

61' - Žuti karton za Boaćija.

60' - Prekršaj Sadika u skoku.

58' - Pored aut linije i Pavkov i Simić pripremaju se da uđu u igru.

56' - Žuti karton za Van la Paru, koji izlazi iz igre, ulazi Vukanović.

54' - Vukanović se priprema da uđe u igru.

53' - Najveća šansa za Sadika, sa sedam metara šutira, Borjan brani.

51' - Pritisak igrača Partizana, sigurna odbrana Crvene zvezde.

50' - Natho se žali na povredu. Suma se priprema da uđe u igru.

49' - Pankov zaustavlja Sadika na oko 35 metara od gola.

46' - Počelo je drugo poluvreme.

Poluvreme:

45' + 1' -  Kraj prvog poluvremena.

45' - Milunović obara Nathoa na oko 30 metara od gola. Prekršaj je izveden, nije stigao do lopte Urošević.

44' - Šut Vulića, preko gola.

42' - Partizan konkretniji i agresivniji. Defanzivni blok Crvene zvezde.

39' - Žander na zemlji, negodovanje Miloševića koji misli da simulira.

35' - Nakon centaršuta, korner za Partizan.

34' - Šut Stevanovića, Borjan brani.

33' - Intervencija četvrtog sudije pored aut linije, lopta za crno-bele.

28' - Tempo igre je opao i igra se na sredini terena.

24' - Van la Para ispred Stojkovića sa desne strane, lak posao za golmana Partizana.

22' - Šut Stevanovića, Borjan brani.

20' - Žuti karton za Šćekića.

19' - Žuti karton za Vulića.

18' - Kontranapad Sadika, Asano nije stigao do lopte.

14' - Utakmica je na kratko prekinuta, pošto je pirotehničko sredstvo palo blizu izvođača kornera Marka Marina.

13' - Ostojić izbacuje šut Marina u korner.

8' - U dva navrata Zvezda brzo iznosi loptu i dolazi pred gol Partizana, ali je odbrana domaćina dobro reagovala.

6' - Prvi korner za Partizan.

4' - Prva prilika na meču za Partizan. Asano je pronašao Stevanovića na desnoj strani, a ovaj iskosa i sa ivice šesnaesterca šutirao malo pored gola Borjana. Prvi korner za Crvenu zvezdu u sledećem napadu.

1' - Utakmica je počela.

Tok utakmice:

Partizan: Stojković – Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević – Zdjelar, Šćekić – Stevanović, Natho, Asano – Sadik;

Trener: Savo Milošević.

Crvena zvezda: Borjan - Pankov, Milunović, Degenek - Gobeljić, Vulić, Jovančić, Žander - Marin, Van la Para, Boaći;

Trener: Vladan Milojević.

Utakmica je počela u 18 sati, a prvi put sudi Beograđanin Srđan Jovanović.

Navijači Crvene zvezde i pripadnici Žandermerije sukobili su na tribinama uoči derbija. Kako javlja reporter Tanjuga sa stadiona u Humskoj, do tuče je došlo na severnoj strani kada su navijači bakljama napali policiju.

Incident je trajao nekoliko minuta, a navijači su suzbijeni od većeg broja pripadnika Žandarmerije. Jednog navijača policija je privela i izvela sa stadiona.

Beogradski mediji prenose da je nekoliko sati uoči derbija Zvezda - Partizan došlo do sukoba navijača dva kluba blizu naplatne rampe u Vrčinu.

Oni su koristili kamenice, šipke i flaše, ali nema podataka o povređenima, navode mediji.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.