Izvor: RTS, 19.Sep.2021, 20:09

Bez pobednika u prvom "večitom" derbiju sezone

Prvi ovosezonski "večiti" derbi završen je bez pobednika. Fudbaleri Partizana i Crvene zvezde odigrali su nerešeno 1:1 u 165. po redu "večitom" derbiju.
Posle prvog "večitog" derbija u sezoni, situacija na tabeli se nije promenila - ista meta, isto odstojanje.

Na startu sezone, nije bilo razloga da žure ni jedni ni drugi, pa se očekivala spora i ne previše zanimljiva >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << i lepa utakmica.
Međutim, nekih 15.000 navijača na tribinama nije ostalo uskraćeno za uzbuđenja
Zvezda je bila za nijansu konkretnija, jer je pokušavala nešto na startu meča, ali su se svi pokušaji svodili na udarce iz daljine, a oni nisu bili ni opasni, a često ni precizni.
Dioni je imao veliku priliku posle pet minuta igre, kada je Dioni iskoristio nedostatak komunikacije u zadnjoj liniji Partizana, pa se našao u situaciji jedan na jedan sa Popovićem.
Ipak, Zvezdin napadač nije bio u idealnoj poziciji, pa je iskosa šutirao u golmana Partizana.

Čekalo se pola sata na narednu veliku, izglednu priliku.
Rodić je centrirao odlično, Katai je skočio i šutirao glavom, ali je lopta pogodila prečku.
I kada se činilo da Zvezda pritiska sve jače i da je bolji rival na terenu, Natho je presekao entuzijazam gostiju.
Prihvatio je loptu uz aut liniju, zalomio ka sredini, a onda levom nogom strahovito šutrao u bliži gol Milana Borjana.
Kasnio je blok, kasnio je Borjan, pa je Partizan došao do prednosti u 36. minutu utakmice.
Partizan je golom potpuno preokrenuo meč, pa je umalo udvostručio prednost pre odlaksa na odmor.
Natho je uradio slično kao kod gola, ali ovaj put sa druge strane i u kaznenom prostoru.
Zalomio, namestio se, snažno šutirao - tik iznad prečke.
Sada su defanzivci Zvezde bolje reagovali, pa je Partizan dobio korner.
Dugo je Zvezda čekala na dobru šansu za izjednačenje u nastavku, pošto su crveno-beli potpuno pali posle primljenog gola.
Nije ih podigao ni poništen gol crno-belih na startu drugog dela igre.
Posle kornera, lopta je došla do Rikarda koji je sproveo u mrežu, ali je VAR (prvi put korišćen na "večitom" derbiju) potvrdio odluku sudije Simovića - da je Urošević napravio faul nad Rodićem pre nego što je lopta stigla Rikardu u noge.
Do same završnice nije bilo uzbuđenja.
Prvo je Katai imao priliku glavom, ali je šutirao pored gola.
Potom je na drugoj strani Terzić odlično predriblao dvojicu defanzivaca Zvezde, a onda lepo šutirao ali pokraj stative.
A onda, na drugoj strani, gol - Rodić je centrirao, Katai ostao usamljen pred golom i glavom donosi Zvezdi izjednačenje.
Bunili su se crno-beli, smatrajući da je golu prethodio faul u kaznenom prostoru, ali je Simović pokazao na centar.
Do kraja meča nije bilo previše uzbuđenja, pa se prvi ovosezonski "večiti" derbi završio bez pobednika.