Petlići Partizana prejaki u derbiju

Izvor: B92, 29.Mar.2009, 17:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U 'večitom beogradskom derbiju' u ligi petlića fudbaleri Partizana, rođeni 1996. i mlađi, savladali su Crvenu zvezdu sa 5:1.

Utakmica je igrana na pomoćnom terenu stadiona Crvene zvezde a odlučena je u prvih 35 minuta kada su 'crno-beli' postigli četiri gola. Derbi je trebalo da bude odigran jesenas u okviru 10. kola ali je odložena za prolećni deo prvenstva i sada 'petlići' Partizana imaju dva >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << boda manje i utakmicu manje od vršnjaka iz Crvene zvezde.

Partizan je poveo u 7. minutu posle kornera koji je izveo Pantić Lukić je bio najspretniji. Tri minuta kasnije igrači Partizana nisu iskoristili jedanaesterac posle prekršaja golmana domaćih. Rezervni golman Manojlović odbranio je udarac Pantića.

Ipak, u 13. minutu bilo je 0:2. Posle lepe kombinacije sa Lukićem Krstović je izašao sam pred golmana i postigao gol. U 15. minutu Tepavac je dugim dodavanjem uposlio Krstovića, ovaj asistirao Pantiću za treći gol 'crno-belih'.

U 30. minutu dodavanje Lukića još jednom koristi Krstović.

Peti gol za goste postigao je Pantić, posle sjajne solo-akcije. Igrao se 49. minut.

U finišu utakmice domaći igrači uspeli su da iskoriste to što su gosti 'usporili' pa je Iličić u 58. minutu postigao jedini gol za 'crveno-bele'. Prethodno je pokušao Jovanović, a golman Vasić odbranio.

C. zvezda – Partizan 1:5 (0:4)

Iličić 58 - Lukić 8, Krstović 13, 30, Pantić 15, 49

C. zvezda: Savić (od 12. Manojlović), Iličić, Mladenović (od 14. Ivanović), Mitić (od 50. Tošić), V. Jovanović, Luković, N. Jovanović, Grujić, Pavišić, Miketić (od 28. Okuka), Mijić (od 62. Aleksić)

Partizan: Vasić, Jovanović-Slavinski, Bogosavac, Kričak, Stevanović, Tepavac, Krstović (od 67. Galić), Lukić, Zukanović, Pantić, Lapčević

Tabela lige petlića pred nastavak prvenstva: Crvena zvezda 33, Partizan 31 (-1), OFK Beograd 26, Teleoptik 27 (-2), Rad 24 (-1), Inon 18, Bežanija 17, Čukarički 15, Premijer 9, Zemun 8, Radnički Obrenovac 5, Obilić 4, BSK Borča 2