Izvor: MozzartSport.com, 09.Maj.2021, 15:52

Šta bi ovo u Saksoniji: Kao na video igri, AUE do 2:0 u 4. minutu, na kraju 3:8! Bohum silovito gazi ka Bundesligi (VIDEO)

Paderborn upisao rezultat karakterističan za vaterpolo utakmice, Hajdenhajm se vratio u život

Ko kaže da fudbal u nižim ligama nije interesantan? Rezultat današnjih utakmica u Cvajti deluju potpuno nestvarno jer je u Saksoniji palo čak jedanaest, a u Bohumu šest golova!

Apsolutno lud susret odigrali su AUE i Paderborn u kojem su >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << gostili slavili rezultatom 8:3 (4:2)! Kao na video igri, fudbaleri Paderborna napunili su mrežu domaćina do vrha i to pošto su posle samo četiri minuta igre imali dva gola zaostatka?!

Da ne beše iskusnog napadača Dimitrija Nazarova AUE bi pretrpeo potpuni debakl, mada ni ovako poraz od Paderborna boleće podjednako teško. Golgeter iz Azerbejdžana postigao je sva tri gola za AUE danas, a susret je otvorio s pogocima već u 1. i 4. minutu! Nastavak susreta pripao je gostima, pa su se tako u periodu od 10. minuta do nadoknade vremena u listu strelaca upisivali Srbenj, Mihel i Fuhrih, uz autogol golmana AUE Manela u nadoknadi. Na startu drugog poluvremena Nazarov je sa bele tačke uspeo da smanji rezultat i nakratko vrati nadu domaćina, ali onda je usledila nova rafalna paljba Paderborna gde su mrežu opet pogađali Mihel i Srbenj, da bi Kristofer Antvi Ađej i Čadrak Akolo postavili konačnih 8:3 u završnici meča.

Meč su obeležila i dva penala, po jedan na obe strane.

Bohum je na svom terenu pregazio Regenzburg rezultatom 5:1. Baš kao i u prethodnom susretu tim koji je poražen je prvi stigao do vođstva, da bi se onda sve okrenulo naopačke. Regenzburg je poveo preko Andreasa Albersa u 26. minutu, da bi do kraja poluvremena Robert Teske izjednačio, a Jan Niklas Beste autogolom preokrenuo rezultat. U 59. minutu Regenzburg je ostao s igračem manje posle direktnog crvenog kartona za Salera, posle čega su Holtman, Žulj i Ganvoula postavili konačni rezultat. Bohum se ovim trijumfom dodatno zacementirao na vrhu tabele i najbliži je direktnom povratku u Bundesligu posle 11 godina!

CVAJTA - 32. KOLO

Hanover - Darmštat 1:2 (0:0)

/Dukš 50 - Mehlem 55, Honsak 68/

Kil - Sankt Pauli 4:0 (2:0)

/Arslan 22, Bartels 24, 49, Sera 67/

Fortuna Dizeldorf - Braunšvajg 2:2 (1:0)

/Kovnacki 42pen, Apelkamp 60 - Bar 51, Kaufman 68/

Grojter Firt - Karlsrue 2:2 (1:2)

/Nilsen 26, Hrgota 70pen - Hofman 4, Tijede 36/

Vircburger - Osnabrik 1:3 (0:0)

/Ronštat 66 - Santos 51, Tarertšofer 80, Rejs 85/

Bohum – Regenzburg 5:1 (2:1) /Teske 29, Beste 38ag, Holtman 61, Žulj 78, Ganvoula 90+2 penal/

AUE – Paderborn 3:8 (2:4) /Nazarov 1, 4, 55 penal – Srbenj 10, 73, Mihel 31, 59, Fuhrih 41 penal, Antvi Ađej 78, Akolo 83/

Hajdenhajm – Sandhauzen 2:1 (0:1) /Majnka 59, Kajndinst 82 – Keita Ruel 43/