Izvor: BKTV News, 31.Avg.2018, 22:27

Srbija poražena od Španije: U razigravanju na Mađare

Juniorska vaterpolo reprezentacija Srbije okončala san o medalji na Evropskom šampionatu u Minsku u četvrtfinalnom duelu protiv selekcije Španije. Sutra će se boriti za plasman od 5. do 8. mesta sa vršnjacima iz Mađarske.

Juniori Srbije su poraženi u četvrtfinalu Evropskog prvenstva u Minsku od Španije na peterce rezultatom 11:9, po deonicama 2:2, 3:2, 2:2, 0:1 i 4:2 u penalima. U nastavku takmičenja boriće se za plasman od 5. do 8. mesta.

Srbija >> Pročitaj celu vest na sajtu BKTV News << je dva puta vodila u prvoj četvrtini golovima Baraća i Vasina. Dve sekunde pre kraja tog dela Bertan je izjednačio. U nastavku igre Španija je bila ekipa koja je imala prednost. U drugoj četvrtini je bilo i 5:3, ali je Kikaleišvili smanjio zaostatak pred veliki odmor. Rival je u trećem delu čuvao prednost.

Sredinom poslednje četvrtine Tomić je izjednačio. Srbija je imala napad za pobedu, igrača više, ali je odbranjen udarac Vickovića. Kod peteraca Španci su pogodili četiri šuta, dok su za Srbiju prvo neuspešni bili Tomić i Vučinić, a pogodili su Barać i Šulc. Najefikasniji u redovima naše selekcije bio je pomenuti Andrej Barać sa tri pogotka.

Sutra će Srbija igrati u razigravanju za plasman od petog do osmog mesta sa selekcijom Mađarske.
Pogledaj vesti o: Vaterpolo,   Evropsko prvenstvo

Nastavak na BKTV News...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta BKTV News. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta BKTV News. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.