UŽIVO NEMA NASTAVKA: Utakmica prekinuta, Albanci odbili da izađu na teren

Izvor: Kurir, 14.Okt.2014, 12:11   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sve informacije o utakmici između Srbije i Albanije pratite na jednom mestu

Dobrodošli na Kurir sport.

Sve informacije o fudbalskoj utakmici između Srbije i Albanije, koja se večeras od 20.45 u okviru I grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2016. godine igra na stadionu Partizana pratite na jednom mestu.

Meč sa stadiona Partizana možete pratiti uživo OVDE

TOK MEČA

22:25 - Utakmica definitivno neće biti nastavljena večeras
Utakmica Srbija - Albanija definitivno neće biti nastavljena. Kako je saopšteno, utakmica se prekida zbog "uznemiravajućih stvari na terenu". Utakmica je prekinuta u 41. minutu prvog poluvremena. Odluke o nastavku meča još uvek nisu poznate. Utakmica može biti nastavljena sutra, moguće je da se igra bez prisustva publike. Takođe, nije jasno da li će meč biti nastavljen od 41. minuta ili od početka.

22:18 - Albanci ne žele ponovo na teren, ucenjuju pražnjenjem tribina

Poslednja informacija sa stadiona Partizana govori da Albanci ne žele da izađu na teren, već ucenjuju da se isprazne tribine stadiona Partizana.

22:01 - Tuča navijača i policije na južnoj tribini

Odmah po prekidu meča došlo je do velike tuče navijača i policije na južnoj tribini stadiona Partizana.

21:57 - Fudbaleri Srbije čekaju u tunelu nastavak meča

Reprezentativci Srbije nalaze se u tunelu ispred terena, gde čekaju nastavak meča.

21:52 - Srbija i sudijska trojka žele nastavak meča, čeka se stav Albanaca

21:40 - Meč suspendovan do daljnjeg

Sudija Etkinson doneo je odluku da je utakmica Srbija - Albanija suspendovana do daljnjeg.

شغب جماهيري في مباراة صربيا وألبانيا والحكم يوقف اللقاء وغضب من إيفانوفيتش !! #serbia #Albania #football #UEFA https://t.co/KA0pOTAsDw

21:25 (41. minut) - Sudija Etkinson prekinuo meč zbog provokacije Albanaca

21:19 (35. minut) - Cana promašio veliku priliku

Albanija je u dva minuta promašila dve velike prilike. Posle kornera Cana je bio najviši u skoku i sa pet metara glavom šutirao pored gola.

21:18 (34. minut) - Stojković spasao Srbiju

Velika prilika za Albaniju, Mavraj se iznenada našao u gol prilici, šutirao je sa 7-8 metara, ali je Stojković odbrani šut.

21:17 (33. minut) - Žuti karton za Ivanovića

Kapiten Srbije Branislav Ivanović dobio je žuti karton.

21:16 (32. minut) - Prvi žuti karton za Albaniju, upisan Agolji

Bek Albanije Agolji prvi je upisani igrač u beležnicu sudije Etkinsona.

21:15 (31. minut) - Prvi korner za Albaniju

Stefan Mitrović je faulirao Balaja u visini šesnaesterca na levoj strani. Posle izvedenog slobodnog udarca Agoljija, pokušao je Džaka, ali je iznudio korner. Prvi korner za Albance nije doneo veliku opasnost po gol Stojkovića.

21:13 (29. minut) - Opasan kontranapad Albanije

Grešku veznih fudbalera Srbije Albanci su pretvorili u opasan kontranapad. Agolji je pokušao da uposli Balaja u šesnaestercu Srbije, ali je Mitrović na vreme intervenisao.

21:09 (25. minut) - Đuričić iznudio korner

Lepa akcija Srbije, Tošić je dodao do Kolarova koji je centrirao, a Đuričićev šut sa desetak metara igrači Albanije blokirali za korner. Posle kornera nije bilo novih uzbuđenja ispred gola Beriše.

21:08 (24. minut) - Prvi ozbiljniji napad Albanaca

Albanci su prvi put organizovali ozbiljniji napad sredinom prvog poluvremena. Balaj je pokušao po levoj strani, ali je lopta izašla u gol aut.

21:01 (17. minut) - Bane Ivanović pogodio spoljni deo mreže

20:59 (15. minut) - Tošić pokušao poluvolejom sa ivice šesnaesterca

Srbija ne prestaje sa napadima. Posle ubačene lopte sa leve strane, lopta je u visokom luku poletela ka Zoranu Tošiću, ovaj je pokušao poluvolejom sa ivice šesnaesterca, ali lopta odlazi daleko iznad gola.

20:51 (7. minut) - Velika prilika za Srbiju, Tadić promašio sa sedam metara

20:47 (3. minut) - Prvi pokušaj Srbije

Srbija je pokušala iz slobodnog udarca, Tošić je centrirao iskosa sa leve strane, ali je šut Đuričića izblokiran.

20:45 (1. minut) - Počeo je meč

Srbija igra u crvenoj komplet opremi i u prvom poluvremenu napada ka južnoj strani stadiona u Humskoj.

20:42 - Navijači izviždali himnu Albanije

20:40 - Janko Tipsarević uz Orlove

Ajmo #SERBIA #EURO2016

20:37 - Advokat ponovo sa jednim špicem

Srbija će na teren stadiona Partizana istrčati u sastavu: Stojković - Ivanović, Mitrović, Nastasić, Kolarov - Gudelj, Matić - Tošić, Đuričić, Tadić - Lazović.

Albanija meč počinje u sastavu: Beriša - Lila, Hisaj, Agolji, Mavraj - Lenjani, Cana, Kukeli, Džaka - Abraši, Balaj.

20:24 - Prvi meč Srbije i Albanije, Jugoslavija nije primila gol od Crnih orlova

Srbija kao samostalna država nikada nije odigrala utakmicu protiv Albanije. Reprezentacija Jugoslavije dva puta je igrala zvanične mečeve i u oba navrata bila ubedljiva. Obe utakmice odigrane su 1967. godine, u Tirani je bilo 2:0, u Beogradu 4:0.

20:05 - Policija uhapsila nekoliko navijača Srbije

19:50 - Albanci istrčali na teren stadiona u Humskoj

19:30 - Fudbaleri Srbije i Albanije stigli na stadion

Autobusi sa fudbalerima Srbije i Albanije stigli su na stadion Partizana. Obe ekipe pratila je velika policijska pratnja.

18:20 - Navijači Srbije krenuli ka stadionu u Humskoj

16:10 - Nema karata za sever i jug

Nekoliko sati pre početka fudbalskog meča Srbije i Albanije u prodaji nema više karata za sever i jug, to jest da su ostali samo zapada i istok.Prethodnih dana interesovanje za meč nije bilo veliko, ali se očekuje da tribine stadiona u Humskoj budu solidno sipunjene.

15:10 - FSS: Ulaznice se prodaju do početka meča

FSS je podsetio da će ulaznice za meč sa Albanijom biti u prodaji do početka meča. FSS podseća da su cene ulaznica za severnu i južnu tribinu 300 dinara, bočni delovi istoka i zapada 800, a centralni delovi istoka i zapada 1.000 dinara.

14:35 - Albanski navijači nastavljaju sa provokacijama

13:55 - Albert Kastrati se šeta Beogradom

Albert Kastrati se sa još nekoliko albanskih navijača hvali na Fejsbuku kako se šeta Beogradom.

13:30 - 8 kosovskih Albanaca sa Kosmeta u startnoj postavi protiv Srbije

Ako se obistini pisanje albanskih medija onda će u startnoj postavi protiv Srbije biti osam igrača poreklom sa Kosmeta: Beriša, Mavraj, Cana, Džaka, Abraši, Kukelji, Lenjani i Rama.

13:00 - Navijači Albanije ne prestaju sa provokacijama

Na Fejsbuk profilu Ultras Albania, koji pripada pristalicama nama susedne države postavljena je fotografija jednog navijača, koji je naopako raširio šal Partizana.

12:10 - PREŠLI GRANICU: Bivši pripadnici OVK stigli na utakmicu Albanije u Beogradu

Grupa navijača sa Kosmeta predvođena bivšim pripadnikom OVK Albertom Kastratijem stigla je u Beograd da podrži Albaniju na večerašnjem meču sa Srbijom. Više pročitajte OVDE

11:50 - NAVIJAČI SRBIJE SA KOSMETA PORUČILI FUDBALERIMA: Pobedite danas i ne morate nikada više

Konvoj navijača iz južne srpske pokrajine krenuo autobusima, kombijima i privatnim automobilima i svi sa jednim ciljem da navijaju za Srbiju i da se na stadionu Partizana raduju pobedi nad Albanijom. Više pročitajte OVDE

11:45 - KRVAVE PARE OVK: Obećao Albancima milion evra za pobedu u Beogradu!

Uprkos preporuci UEFA, koju su prihvatili savezi Srbije i Albanije, a po kojoj na dva meča kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2016. neće biti navijača gostujućih fudbalera, tri autobusa pristalica Albanije, krenulo je veče pred meč, koji se u utorak od 20.45 igra na stadionu Partizana put Beograda.  Više pročitajte OVDE

11:20 - (VIDEO) POGLEDAJTE: Navijači Albanije na meču sa Jugoslavijom u Beogradu 1967. godine

Utakmica je odigrana na stadionu Partizana u Humskoj ulici, a Jugoslavija je pobedila 4:0. Dva gola za Jugoslaviju dao je Osim, a po jedan Lazarević i Sprečo. Više pročitajte OVDE

11:00 - NAVIJAČKA PROVOKACIJA: Raširio zastavu Albanije ispred stadiona Partizana

Na portalima medija iz Kosova i Metohije na albanskom jeziku kruži slika navijača koji je pozirao sa zastavom Albanije ispred stadiona u Humskoj gde će igrati meč. Više pročitajte OVDE

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.