Izvor: B92, 21.Sep.2019, 23:26

Ukrajina priredila najveće iznenađenje EP i zakazala duel sa Srbijom

Odbojkaši Ukrajine priredili su najveće iznenađenje Evropskog prvenstva plasiravši se u četvrtfinale.

Ukrajinci su iznenadili žestoko favorizovanu Belgiju u pet setova – 25:22, 21:25, 14:25, 25:18, 15:10.

Iako su Ukrajinci osvojili prvi set, posle trećeg ništa nije nagoveštavalo da će se desiti izjednačenje.

Belgija je posle velikog preokreta dobila drugi, a razbila >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << protivnika u trećem setu, te povela sa 2-1.

Sve do sredine četvrtog seta Belgija je vodila, ali je onda usledila velika serija Ukrajine od 5:0 za veliki preokret u četvrtom setu.

I u petom setu Belgija je povela. Imali su prednost od 7:6, ali je reprezentacija Ukrajine i tada podigla nivo igre i zasluženo se plasirala u četvrtfinale gde će se sastati sa Srbijom.

U ostalim mečevima osmine finala nije bilo iznenađenja, a svi parovi četvrtfinala biće poznati u nedelju, pošto se meč Italija – Turska iz potpuno nepoznatih razloga jedini igra dan kasnije od ostalih.

Duel Srbije i Ukrajine zakazan je za utorak, 24. septembar.