Pikoli dotukao Orliće i odveo Italiju na EP!

Izvor: Sportske.net, 26.Mar.2019, 19:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pikoli dotukao ''Orliće'' i odveo Italiju na EP!

U19 reprezentacija Srbije neuspešno je okončala završne kvalifikacije za plasman na Evropsko prvenstvo.

Posle teško izborenog remija protiv Ukrajine (2:2), a onda i poraza od Belgije (0:2), U19 reprezentacija Srbije pod vođstvom selektora Nenada Sakića danas je poražena i u trećem kolu kvalifikacionog turnira za plasman na Evropsko prvenstvo od domaće selekcije Italije, rezultatom 2:0.
Rezultatska neizvesnost trajala je do poslednjih desetak minuta, a onda je u prvi plan izbio rezervista domaćih Pikoli, 18-godišnji napadač Atalante.

On je najpre u 80. minutu doveo Italiju u vođstvo, da bi četiri minuta kasnije svojim drugim golom duplirao prednost svog tima i postavio konačan rezultat.

Ovim trijumfom Italija je osvojila prvo mesto u grupi i plasirala se na Evropsko prvenstvo, a Srbija je ovaj kvalifikacioni turnir završila na poslednjem mestu.

SRBIJA: Gordić, Janković, Jeličić, Kamenović, Šehović, Nešković, Belić, Terzić, Gavrić (od 72. Bosić), Vlahović (od 90+2. Jakovljević), Vidosavljević. Selektor Nenad Sakić.

ITALIJA: Karneseći, Belanova, Batelja, Gozi Iveru, Korado, Fađioli, Espozito, Portanova, Raspadori (od 62. Pikoli), Salćedo Mora (od 90+2 Beloti), Rikardi (od 61. Merola).

Konačna tabela Grupe 7: Italija 7, Ukrajina 4, Belgija 4, Srbija 1 bod.
Pogledaj vesti o: Rat u Ukrajini