Ljvov kandidat za domaćina ZOI 2022

Izvor: Vesti-online.com, 07.Nov.2013, 00:04   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ljvov kandidat za domaćina ZOI 2022

Potpredsednik vlade Ukrajine Oleksandr Vilkula je rekao da će se grad Ljvov kandidovati za domaćina Zimskih olimpijskih igara (ZOI) 2022. godine.

 

"Ovo će dati podsticaj za promociju sporta i turizma u Ukrajini, ali je i važan element u ekonomskom razvoju, privlačenju investicija i otvaranju novih radnih mesta", rekao je Vilkula ukrajinskim >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << medijima.

 

On je dodao da želi od Ljvova da napravi centar za zimske sportove u ovom delu Evrope.

"Na pet sati vožnje od Ljvova živi skoro 50 miliona ljudi. Mi želimo od njega da napravimo centar za zimske sportove u ovom delu Evrope. Naši sportisti će moći da vežbaju u zemlji, a ne u inostranstvu", rekao je Vilkula.

 

Kandidaturu za domaćina ZOI 2022. godine do sada su podneli Peking i

Almati.

Nastavak na Vesti-online.com...



Povezane vesti

Ljvov kandidat za domaćina ZOI 2022

Izvor: Dzungla.org, 07.Nov.2013

Potpredsednik vlade Ukrajine Oleksandr Vilkula je rekao da će se grad Ljvov kandidovati za domaćina Zimskih olimpijskih igara (ZOI) 2022. godine. . OpširnijeVesti Online

Nastavak na Dzungla.org...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.