Bruka i sramota: Blamaža Srbije u Ukrajini!

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 07.Jun.2019, 07:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbalska reprezentacija Srbije doživela je debakl u Lavovu u meču B grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine. Ukrajina - Srbija 5:0! "Orlovi“ priliku za popravi imaju već u u ponedeljak kada u Beogradu dočekuju selekciju Litvanije.

Pred 35.000 gledalaca na "Lavov Areni", prva dva gola za domaćina postigao je Viktor Cigankov, u 26. i 28. minutu, da bi u nastavku pogađali Jevgen Konopljanka >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << u 46. i 75, i Roman Jaremčuk u 59. minutu.

U drugom meču B grupe Litvanija i Luksemburg remizirali su 1:1.

Ukrajina vodi na tabeli sa sedam bodova, Luksemburg ima četiri, Portugalija dva, a Litvanija i Srbija po bod.

Srbija već u ponedeljak dočekuje Litvaniju, bez publike, dok Ukrajina, takođe na svom terenu, čeka Luksemburg.

Ovako je protekao tok meča:

22.35 - Kraj meča, ubedljiva pobeda Ukrajine nad Srbijom od 5:0. Najteži poraz reprezentacije Srbije od kada se takmiči pod tim imenom.

22.19 - GOOOL! Ukrajina - Srbija 5:0. Debakl "Orlova" u Lavovu, Konopljanka se ponovo upisuje u strelce u 75. minutu. Predhodno je igru napustio Luka Jović a ušao Darko Lazović. Još jednom je sevnula kontra domaćina i pas u sredinu... Kopnopljanka neumoljivi egzekutor.

22.04 - Još jedna izmena u našoj selekciji, Ljubomir Fejsa na terenu menja nezapaženog Adema Ljajića. Naši fudbaleri bez rešenja i ideje u dosadašnjem delu meča.

22.02 - GOOOOL! Ukrajina - Srbija 4:0. Jaremčuk strelac u 59. minutu. Odlična akcija Ukrajinaca rezultirala je novim golom.

22.57 - Mladen Krstajić pravi prvu izmenu na meču. Najbolji strelac "Orlova" Aleksandar Mitrović menja Prijovića.

21.50 - GOOOL! Ukrajina - Srbija 3:0. Strelac Konopljanka u 46 minutu. Samo minut je trebao fudbalerima Ukrajine da postignu novi pogodak pored zbunjene odbrane Srbije, Dmitrović ponovo nije mogao da zaustavi šut sa distance napadača domaće ekipe.

21.15 - Poluvreme u Lavovu, Ukrajina - Srbija 2:0. Imali su "Orlovi" polu-šansu u samom finišu prvog poluvremena ali je centaršut Dušana Tadića zaustavila odbrana Ukrajinaca.

21.30 - Popustio je pritisak Ukrajinaca ali naši fudbaleri ne uspevaju da probiju "bedem" i dođu do gola rivala.

21.20 - Žuti karton i za Uroša Spajića nakon oštrog starta.

21.16. - GOOOL! Ukrajina - Srbija 2:0. Samo dva minuta kasnije Cigankov posle solo akcije i nekoliko driblinga fantastično šutira sa oko 25 metara i ponovo postiže pogodak za Ukrajinu.

21.14 - GOOOL! Ukrajina - Srbija 1:0. Domaćin golom Cigankova koji je u 26. minutu dobio savršen pas u šesnesterac vodi u Lavovu. Dmitrović nemoćan u ovoj situaciji.

21.12 - Odlični Dmitrović brani opasan šut Konopjanke u 24. minutu.

21.09 - Nikola Milenković dobija žuti karton kakon oštrog starta nad protivničkim igračem.

21.00 - Prijović je bio u petercu, ali je njegov udarac bio izblokiran pa je Srbija dobila samo korner

20.57 - Prva šansa za Srbiju 9. minutu meča, šut Prijovića, pogađa spoljni deo mreže.

20.55 - Pritisak domaćina na startu meča, naši fudbaleri bez poteškoća odolevaju napadima Ukrajine.

20.47 - Počeo je meč u Lavovu...

Zvižduci i uvrede tokom himne Srbije u Ukrajini

Navijači fudbalske reprezentacije Ukrajine izviždali su večeras himnu Srbije uoči utakmice dve selekcije.

Takođe, navijači su skandirali uvredljivu poruku: Ruska k.....

Na severnoj tribini mogu se videti i zastave Hrvatske.

Tokom dva dana boravka srpskog tima u Ukrajini, nije bilo incidenata, ali je obezbeđenje bilo pojačano.

20.15 – Fudbaleri Srbije izašli su na zagrevanje stadiona u Lavovu.

19.45 – U Lavovu je suvo, temperatura je oko 20 stepeni Celzijusovih, a glavni sudija meča je Antonio Mateu Lahoz iz Španije.

19.30 – Poznati su sastavi timova za večerašnji duel:

Ukrajina: Pjatov, Karavajev, Krivcov, Matvijenko, Mikolenko, Stepanenko, Malinovski, Konopljanka, Zinčenko, Cigankov i Jaremčuk.

Srbija: Dmitrović, Milenković, Spajić, Kolarov, Gaćinović, Maksimović, Ljajić, Kostić, Tadić, Prijović i Jović.

19.15 – Fudbaleri Srbije stigli su na stadion u Lavovu.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.