Izvor: B92, 07.Sep.2022, 12:21
Žaber: Gabi obožavam, lepo je imati i Aranču u timu
Ons Žaber je posle Vimbldona, nastavila sa odličnim rezultatima i na US Openu.
Igraće prvi put u polufinalu na Flašing Medouzu, pošto je pobedila Ajlu Tomljanović iz Australije, 6:4, 7:6.
"Nikad nije lako igrati sa Ajlom. Znala sam da će to biti fizički zahtevan meč. BIo je dobar prvi set, nadala sam se da ću lakše dobiti drugi, ali to sam ja, znate, volim neizvesnost. Kao da volim da idem u >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << taj-brejk. Srećna sam što sam pobedila i nadam se da ću nastaviti da igram još bolje", kaže Tunišanka.
Nedavno je otkrila i kome se divila dok je odrastala. Veliki je obožavalac nekadašnje šampionke, Argentinke Gabrijele Sabatini.
"Imam neke video snimke njenih mečeva. Veliki sam njen obožavalac. Ona je divna osoba. Nekako imam mnogo ljubavi prema Argentincima. Ona je sjajna. Ranije smo dosta tvitovale, htela sam da je upoznam. Imala sam sreće da naletim na nju, u prolazu. Lepo je bilo videti je, koliko je skromna. Rekla je da joj se dopada moja igra, to me je impresioniralo. Lepo je bilo pričati sa njom, nadam se da ćemo se sretati više, možda odigrati partiju tenisa. Nismo imale prilike, ja imam svoje rutine, nadam se da ćemo imati prilike jednog dana".
Ons je upoznala novinare i sa članovima svog tima u kom je od nedavno i bivša broj jedan, Aranča Sančes Vikario.
"Moj trener Karim, zovem ga Besna ptica. Ne znam što. Očigledno ne ume da sakrije emocije. Tako ga zovem ovih dana. Isam je uvek napumpan, izgubi glas posle svakog meča. Volim svoj tim. Melani je uvek pozitivna, uvek se smeje, šalje dobre vibracije. Lepo je imati i Aranču ovde. Ona je sjajna. Pričala mi je mnogo, zasmejavala otkrivajući koliko je njoj sve bilo stresno. Ili bi mi rekla, probaj ovako, uradi ovo... Nisam to znala, ali mi je rekla posle. Imala sam utisak da želi da uzme reket u ruke i igra. Rekla sam, u redu, ti to možeš, možda ćeš mi biti potrebna", zaključila je Žaber.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.











