Turska:U napadima devet mrtvih,desetine ranjenih

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 11.Avg.2016, 10:16   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Turska:U napadima devet mrtvih,desetine ranjenih

Najmanje devet civila je poginulo, a na desetine ranjeno u dva odvojena simultana napada na jugoistoku Turske, za koje turske vlasti okrivljuju borce zabranjene Radničke partije Kurdistana (PKK).

Četiri civila su poginula u sredu u eksploziji bombe, aktivirane na daljinsko upravljanje, u blizini bolnice u provinciji Mardin, u blizini granice sa Sirijom.

Meta napada je bio autobus u om su se nalazili >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << policajci. U napadu je ranjeno oko 30 civila i 10 policajaca.

Istovremeno, u Dijarbakiru, u bombaškom napadu poginulo je pet civila, a 12 ljudi je ranjeno, među kojima pet policajaca, preneo je Rojters.

Komandat PKK Džemil Bajik je za vikend upozorio da će biti novih napada, navodeći da policajci "neće moći udobno da žive kao što su to nekada činili".

U intervjuu za novinsku agenciju Firat, bliskoj PKK, Bajik je najavio "novi oblik ratovanja" i da će napadi biti sprovođeni svuda.

SAD su osudile najnovije napade u Turskoj.

Na jugoistoku Turske, gde većinu čine Kurdi, prošle godine je intenzivirano nasilje na najviši nivo u poslednje dve decenije, otkad je PKK prekinuo dvoipogodišnji prekid vatre.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.