Srbija bolja od Turske za prvo mesto u grupi

Izvor: RTS, 29.Avg.2019, 09:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Odbojkašice Srbije savladale su Turkinje sa 3:1 po setovima 23:25, 25:19, 25:22, 25:22 i tako osvojile prvo mesto u Grupi A Evropskog prvenstva.
Velika borba. Naše devojke izgubile prvi set, potom zaigrale odlučnije, preokrenile rezutat i izvojevale važnu pobedu, koja im je obezbedila prvo mesto uz maksimalan učinak u grupi. Domaćinu >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << nije pomoglo fanatično navijanje publike, naše odbojkašice su bile bolje i zasluženo su slavile.

Sjajan meč priredile su odbojkašice Srbije i Turske. Poeni su se osvajali u serijama, Turkinje su pružile veliki otpor. Ipak, do izražaja je došao bolji kvalitet naše selekcije. Skoncentrisanije su bila naše devojke u odlučujućim momentima, a prevagu je donelo iskustvo i kvalitet pre svih Tijane Bošković, Brankice Mihajlović i Maje Ognjenović.
Zoran Terzić je pravovremenim tajm-autima uspevao da poveže naše redove u momentima kada su Turkinje pretile. Međutim, devojke su uspele da odbiju napade domaćina i umire navijače.
Nakon gubitka prvog seta, Srpkinje su uspele da naprave preokret i osvoje naredna tri seta. Najubedljiviji je bio upravo izjednačujući, drugi set, potom su sjajnom igrom uspele da osvoje i naredna dva.
Najefikasnija u našoj selekciji bila je Tijana Bošković sa 20 poena, dok je jedan manje zabeležila Brankica Mihajlović. U poraženoj ekipi Eda Erdem Dundar je imala skor od 16 poena.
Tok meča:
20.34 – Kraj meča. Koristimo prvu za 25:22.

20.33 – Ipak naše vezuju dva poena i osvajaju dve meč lopte - 24:22.
20.31 – Protivnice uspevaju da izjednače - 22:22.
20.28 – U finiš seta naše odbojkašice ulaze sa dva poena prednosti - 21:19.
20.22 – Srbija polako lomi protivnika, prelazi u vođstvo i dolazi do četiri poena prednosti - 18:14.
20.10 – Naše devojke su brzo povezale redove i ustužu do izjednačenja - 8:8.
20.06 – Turkinje bolje na startu četvrtog seta i vode sa 6:2. Selektor Terzić je uzeo tajm -aut.
19.58 – Kraj trećeg seta. Srbija – Turska 25:22. Naše koriste drugu set loptu, preokret sada Srbija vodi.
19.57 – Naše ubrzo dolaze do tri set lopte.
19.55 – Turkinje uspevaju da vežu dva poena i smanje na 22:20.
19.53 – U finiš seta Srbija ulazi sa četiri poena prednosti - 21:17.
19.48 – Naše pojačavaju i preokreću rezultat - 15:13, pom dolaze i do tri poena prednosti 17:14. Trener turske je zatražio tajm-aut.
19.39 – Protivnice mnogo bolje ušle u treći set. Konstantno uvećavaju prednost i vode sa 7:3. Naše uspevaju da vežu dva poena i smanje prednost protivnica.
19.27 – Kraj drugog seta, Srbija - Turska 25:19. Naše rutinski privode set kraju, izjednačenje.
19.24 – Nastavljaju naše odbojkašice da lome protivnice - 23:15
19.23 – Serijom 3:1, naše devojke stiču prednost od šest poena.
19.20 – Bolja igra naše selekcije u nastavku, Srbija vodi sa 16:12.
19.10 – Neizvesna borba i u drugom setu naše odbojkašice imaju minimalnu prednost 8:7.
19.01 – Kraj prvog seta, Srbija – Turska 23:25. U finiš seta ušlo se pri rezultatu 21:21, potom Turkinje vezuju dva poena i stižu do prednosti 23:21. Naše uspevaju da uzvrat, izjednačenje. Ipak Turkinje prve dolaze do set lopte, koriste je i vode sa 1:0.
18.48 – Srbija - Turska 16:14. Pri vođstvu naše selekcije od 14:11, selektor Turske tajm-autom seče seriju odbojkašica Srbije. Do pauzeprotivnice uspevaju da smanje prednost naše selekcije. Selektor Terzić je na 15:14 tražio tajm-aut, kako bi povezao naše redove.
18.39 – Velika borba od samog starta. Igra poen za poen, Nijedna ekipa nije stekla dva poena prednosti, naša ekipa vodi sa 8:7.