TURBO SRBIN: Krajinović izjednačio gren slem rekord, na redu je krupna zverka

Izvor: SrbijaDanas.com, 11.Feb.2021, 09:06

Odlična partija 33. tenisera sa ATP liste.

Filip Krajinović je izjednačio svoj najbolji rezultat na gren slem turnirima plasmanom u treće kolo Australijan opena. Krajinović je savladao Španca Pabla Anduhara sa 6:2, 5:7, 6:1, 6:4 posle tri časa igre.

Srpski teniser je bio odličan u prvom međusobnom okršaju sa iskusnim Špancem. Koncentracija mu je popustila samo u finišu drugog seta, kada je >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << prokockao vođstvo od 5:3 i dozvolio rivalu da veže četiri gema i osvoji set.

Međutim, već u trećem setu Krajinović je bio silan, a od rezultatata 1:1 osvojio je sedam gemova u nizu, što mu je pomoglo i da stekne ključnu prednost u četvrtom setu.

Filip Krajinovic finaliza con la aventura de Pablo Andújar en el #AusOpen por 6-2, 5-7, 6-1, 6-4

Por segunda vez en su carrera, el serbio alcanza la tercera ronda en este Grand Slam pic.twitter.com/kXVPJ2aKbz