Krajinović bez plasmana u četvrto kolo Australijan opena

Izvor: RTS, 19.Jan.2019, 06:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Krajinović – Ćorić 1:3 (6:2, 3:6, 4:6, 3:6). Srpski teniser Filip Krajinović nije uspeo da se plasira u osminu finala Australijan opena pošto je posle četiri seta poražen od Hrvata Borne Ćorića. Naredni rival hrvatskog tenisera biće bolji iz duela Luka Puj – Aleksej Popirin.
U meču koji je trajao dva sata i 46 minuta Boran Ćorić je posle preokreta obezbedio plasman u osminu finala. >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS <<

Srpski teniser je odlično započeo meč, ubedljivo dobio prvi set sa 6:2, ali se posle toga 12. teniser sveta izdigao i ubedljivo dobio naredna tri seta.
Bez obzira na poraz, Krajinović je dolaskom do trećeg kola u Melburnu napravio najveći uspeh na gren slemovima i očekuje ga popriličan skok sa 93. mesta ATP liste.
Hrvat će se u borbi za četvrtfinale sastati sa pobedinikom duela Luka Puj - Aleksej Popirin.
Plasman u osminu finala prethodno je ostvario Novak Đoković pobedom nad Denisom Šapovalovom 3:1 (6:3, 6:4, 4:6, 6:0).
Australijan open igra se za ukupni nagradni fond od 29.687.000 dolara.
Tok meča:
10.19 - Kraj meča, svojim novim brejkom Ćorić stiže do pobede u ovom duelu.
10.15 - Naš teniser vraća jedan brejk za 5:3 u četvrtom setu.
10.06 - Filip servira za ostanak u meču, Ćorić vodi sa 5:1.
09.52 - Drugim brejkom u setu Ćorić stiže do velike prednosti u četvrtom setu i plasmana u osminu finala...
09.48 - Hrvatki teniser posle velike drame uspeva da potvrdi brejk za vođstvo od 2:0. Đorić i pored 47 neiznuđenih grešaka, naspram 23 Krajinovićevih, vodi u ovom meču.
09.38 - Krajinović gubi servis već na startu četvrtog gema...
09.30 - Ćorić dobija i treći set rezultatom 6:4. Veliki broj neiznuđenih grešaka na obe strane.
09.14 - Hrvat prvi stiže do brejka u sedmom gemu - 4:3.
09.01 - Bez brejka u trećem setu, teniseri sigurni na svoj servis - 2:2.
08.44 - Borna Ćorić dobija drugi set rezultatom 6:3.
08.18 - Đorić bolje otvara drugi set oduzevši servis Filipu na startu.
08.08 - Krajinović siguran na svoj servis dobija prvi set sa 6:2.
08.05 - Srpski teniser vodi sa 5:2 i na svoj servis imaće priliku da osvoji prvi set.
07.51 - Krajinović novim brejkom stiže do velike prednosti u prvom setu - 4:1.
07.44 - Fantastičan početak za našeg tenisera koji već u trećem gemu oduzima servis protivniku za vođstvo od 2:1.
07.43 - Oba tenisera sigurna na svoj servis na startu meča - 1:1.
07.35 - Počeo je meč na "1573" areni, Đorić prvi na servisu...
07.18 – Karenjo-Busta savladao je Fonjinija sa 3:1 u setovima, uskoro će na teren Filip Krajinović i Borna Ćorić.
06.45 – Karenjo-Busta i Fonjini igraju četvrti set na terenu "1573" arene, što znači da Krajinović i Ćorić verovatno neće početi meč pre 7.30 sati.