Novak siguran, Kecmanoviću derbi sa Đereom, Srbi 3/6 prvog dana Ju-Es opena

Izvor: RTS, 26.Avg.2019, 16:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Novak Đoković, Dušan Lajović i Miomir Kecmanović ostvarili su pobede prvog dana Ju-Es opena. Trojica od šestoro srpskih tenisera koji su igrali u ponedeljak bili su uspešni, uz činjenicu da je Kecmanoviću pripao srpski derbi protiv Lasla Đerea.
Program na Flašing medouzu od srpskih tenisera otvorio je Dušan Lajović koji je ostvario >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << sigurnu pobedu nad Stivom Darsisom. Lajović je otpor protivnika prelomio u finišu prvog seta i na kraju slavio rezultatom 7:5, 6:3, 6:3.

Izveštaj meča Lajović – Darsis možete pročitati OVDE.
Neposredno nakon ovog susreta, Janko Tipsarević je okončao svoju karijeru na grend slemovima. On je poražen od domaćeg takmičara Denisa Kudle, iako je osvojio prvi set.
Amerikanac je načinio preokret i pobedio sa 3:6, 6:1, 7:6 (7-5), 6:1.
Izveštaj meča Tipsarević – Kudla možete pročitati OVDE.
Posle njih, na teren je izašao Novak Đoković, koji je bez previše problema započeo odbranu titule na Ju-Es openu, pobedom nad Robertom Karbaljesom Baenom. Đoković je prošle godine trijumfovao i u seriji je od četiri od poslednjih pet grend slemova.
Novak se malo mučio u prvom setu, "žilavi" Španac se držao do finiša tog dela igre, ali kada je srpski igrač "dodao gas", ostatak duela je bila samo formalnost – 6:4, 6:1, 6:4.
Izveštaj meča Đoković – Karbaljes Baena možete pročitati OVDE.

Veče je u Njujorku obeležio i srpski derbi između Miomira Kecmanovića i Lasla Đerea, koji je izgleda samo na papiru bio derbi. Đere nije uspeo da prikaže ni delić onoga što ga je dovelo u top 30, pa je Miomir mnogo lakše nego što se očekivalo slavio sa 6:2, 6:1, 7:5.
Time je Kecmanović nastavio sa sjajnom formom posle američke turneje i potvrdio velika očekivanja na ovom turniru.
Izveštaj meča Đere – Kecmanović možete pročitati OVDE.
I, za kraj dana, nadali smo se da Ivana Jorović može da napravi iznenađenje protiv Ige Švjontek, ali je mlada Poljakinja trenutno u mnogo boljoj formi.
Jorovićeva je veoma loše otvorila susret, izgubila prvih sedam gemova i povratka za nju više nije bilo. Konačan rezultat bio je 6:0, 6:1 za Poljakinju.
Izveštaj meča Jorović – Švjontek možete pročitati OVDE.

Tok mečeva:
20.24 – Kecmanović bolji od Đerea! Mnogo lakše nego što se očekivalo, Miomir je savladao Lasla sa 6:2, 6:1, 7:5.
22.14 – Đoković ubedljiv u prvom kolu! Novak je sigurno započeo odbranu titule na Ju-Es openu, sigurnom pobedom nad Robertom Karbaljesom Baenom sa 6:4, 6:1, 6:4.
22.09 – Kecmanović vratio brejk u trećem setu! Činilo se da možda Đere može da izdrži i smanji u setovima, ali je ipak popustio. Miomir je sačekao priliku i izjednačio na 6:2, 6:1, 4:4.
22.05 – Novak dobija i peti gem i dolazi na korak do trijumfa – 6:4, 6:1, 5:3.

21.55 – Debakl Ivane Jorović i poraz od Ige Švjontek rezultatom 6:0, 6:1.
21.53 – Brejk Đokovića u trećem setu! Možda i odlučujući korak u meču pravi Novak novim brejkom. Izborio se za priliku, sačekao da rival napadne i dobrim pasing-šotom došao do 6:4, 6:1, 3:2.
21.48 – Ne da se Đere, brejk protiv Kecmanovića! I kao grom iz vedra neba, Đere je napravio brejk u trećem setu meča sa Kecmanovićem. Tako je poveo u tom delu igre, rezultat je 2:6, 1:6, 2:1.
21.40 – Ivana pretrpela novi brejk! Debakl je na pomolu, Iga vodi protiv Jorovićeve 0:6, 1:3.
21.33 – Đoković vodi 2-0 u setovima! Sada sve ide kako treba. Novak brzo niže gemove i novim je potvrdio malopređašnji brejk, za 6:4, 6:1.
21.30 – Kecmanović dobija i drugi set! Očigledno je da sa Laslom nešto nije u redu. Prelako gubi gemove, novim je omogućio sunarodniku da osvoji drugi set i povede 2:6, 1:6.
21.26 – Novi brejk Kecmanovića! Laslu su "popustile sve kočnice", nema načina da parira Kecmanoviću koji ponovo oduzima servis i gotovo izvesno osigurava i drugi set (2:6, 1:4).
21.25 – Ivana izuzetno loša, katastrofa u prvom setu – Švjontek dobija prvi set rezultatom 0:6.

21.24 – Đoković lagano održava prednost, siguran gem za 6:4, 4:1.
21.22 – Jorovićeva je nastavila sunovrat, izgubila novi gem i sada je 0:5 za Poljakinju.
21.17 – Očekivano, Novak brejkom počeo drugi set! Kao što je moglo da se očekuje, nakon dobijenog prvog, srpski as je drugi set započeo oduzevši servis rivalu. Iskoristio je drugu šansu i poveo 6:4, 2:0.
21.10 – Ivana pretrpela brejk, Kecmanović vodi protiv Đerea! Samo što je počeo meč, Jorovićeva je dozvolila rivalki da joj oduzme servis i povede 0:2, dok je Kecmanović opet brejknuo Đerea i došao do 2:6, 0:2.
21.06 – Đoković brejkom do prvog seta! Napravio je odlučujući korak branilac titule baš kada je trebalo. "Žilavi" Španac više nije mogao da se izvlači i Srbin je napravio brejk, što mu je ujedno donelo i prvi set sa 6:4.
21.03 – Počeo je i susret Ivane Jorović i Ige Švjontek.
21.00 – Kecmanović dobio prvi set protiv Đerea! Miomir nije propustio šansu i osvojena dva brejka bila su mu dovoljna da dobije prvi set 2:6.

20.57 – Nove propuštene prilike za Novaka! Činilo se da će najbolji igrač planete konačno prelomiti prvi set, imao je 15:40, ali se Roberto još jednom izvukao i izjednačio na 4:4.
20.47 – Još jedan brejk Kecmanovića! Pošto je preživeo težak gem na svoj servis, iskoristio je prvu priliku i novim brejkom došao do 1:4.
20.45 – Kecmanović posle maratonskog gema potvrđuje brejk i protiv Đerea vodi 1:3.
20.44 – Za sada Novak ne uspeva da načne rivala, ali na drugoj strani sigurno osvaja gemove u kojima servira. Još jedan takav za 3:2.
20.35 – Kecmanović pravi brejk protiv Đerea! Posle dva sigurna uvodna gema, Miomir odigrava sjajno nekoliko poena i pravi brejk za 1:2.
20.34 – Đoković je od starta pritisnuo protivnika, uzeo je nekoliko poena i došao do čak tri brejk prilike u maratonskom gemu. Međutim, nijednu nije iskoristio i Španac je izjednačio na 1:1.
20.25 – Počeo je i srpski derbi između Lasla Đerea i Miomira Kecmanovića.
20.24 – Najbolji teniser sveta odabrao je prvi da servira, izgubio je dva poena u uvodnom gemu, ali se bez većih problema upisao na semafor – 1:0.

20.20 – Novak Đoković i Roberto Karbaljes Baena izašli su na teren pred meč prvog kola.
19.55 – Kraj meča, Kudla je savladao Tipsarevića sa 3:1 (3:6, 6:1, 7:5, 6:1).
19.46 – Kudla oduzima servis Tipsareviću i vodi sa 3:1.
19.34 – Velika borba u drugom gemu četvrtog seta. Tipsarević je prvo spasio tri vezane brejk lopte. Kudla je potom imao još dve šanse. Međutim Janko uspeva da se izvuče i osvoji gem - 1:1.
19.23 - Kudla je osvojio treći set rezultatom 7:6, pošto je u taj-brejku bio bolji sa 7:5.
19.05 – Janko propušta priliku da servisom reši set u svoju korist. Posle velike borbe u kojejo je propustio četiri set lopte i spasio četiri brejk lopte, Kudla je iskoristio petu šansu i vreatio brejk.
Izveštaj meča Lajovića i Darsisa pročitajte OVDE.
18.57 – Kraj meča. Lajović koristi četvrtu meč loptu na servis protivnika - 6:3 u trećem setu.
18.50 – Lajović ponovo dolazi do brejka prednosti - 4:3.
18.48 – Tipsarević čuva prednost i vodi sa 5:2.
18.39 – Lajović i Darsis razmenili brejkove u trećem setu - 2:2.
18.36 – Janko oduzima servis Kudli i vodi sa 3:1 u trećem setu.
18.24 - Lajović je poveo sa 2:0 u setovima. Drugi deo igre je dobio rezultatom 6:3.
18.15 - Kudla je izjednačio na 1:1, pošto je osvojio drugi set sa 6:1.
18.09 – Novim brejkom Kudla dolazi do prednosti od 5:1 i ima priliku da servisom reši set u svoju korist.

18.07 – Lajović dolazi do brejka i vodi sa 3:1.
18.00 – Kudla uspeva da oduzme servis Tipsareviću i vodi sa 3:1.
17.52 – Kraj prvog seta Lajović koristi brejk loptu i stavlja tačku na prvi set - 7:5.
17.51 – Tipsarević se odlično bori, i u gemu koji je trajao oko 12 minuta uspeo je da spasi četiri brejk lopte i osvoji gem - 1:1.
17.44 – Na servid protivnika Lajović osvaja tri vezane set lopte. Protivnik usoeva da se izvuče i preokrene rezultat. Prednost za Darsisa, koji potom koristi gem loptu 5:5.
17.38 - Tipsarević je poveo sa 1:0 (6:3).
17.22 - Slična slika i na drugom meču. Tipsarević je poveo sa 2:0, Kudla je smanjio na 1:2 ali je Janko povisio na 3:1.
17.20 - Lajović je odlično otvorio meč, napravio brejk i poveo sa 2:0, ali je Darsis uzvratio istom merom i izjednačio na 2:2.
17.10 - Krenuo je i Janko Tipsarević, koji igra protiv Denisa Kudle.
17.05 - Počeo je meč između Dušana Lajovića i Stiva Darsisa.
Novak Đoković brani titulu na Otvorenom prvenstvu Amerike, a ovo mu je pohod na četvrti trofej, šampion je bio 2011, 2015. i 2018. godine. Naš as je do sada osvojio 16. grend slem titula.

Prvi će na borilišta Janko Tipsarević i Dušan Lajović koji od 17 sati igraju protiv Denisa Kudle, odnosno Stiva Darsisa.
Srpska teniserka Ivana Jorović igraće protiv Ige Svjontek iz Poljske, ne pre 18.30.
Novak  Đoković u prvom kolu igra protiv Španca Roberta Karbaljes Baena, 76. igrač na listi tenisera, sa kojim se do sada nije sretao na terenu. Meč počinje oko 20.00 časova, tačnije to je drugi meč na Artur Aš stadionu. U prvom susretu sastaju se Zarina Dijaz i Ašli Barti, taj duel počinje u 18 časova.
Negde u isto vreme, voljom žreba na teren će u srpskom derbiju da izađu Laslo Đere i Miomir Kecmanović.