Srbija vodila na poluvremenu protiv Nemačke, pa primila pet golova

Izvor: B92, 21.Sep.2021, 17:59

Ženska fudbalska reprezentacija Srbije poražena je od Nemačke 5:1 (0:1), u prvom kolu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.

Nemačka je bila apsolutni favorit u ovom meču, ali je naša reprezentacija bila bolja u prvom poluvremenu.

Ipak, u drugom je Nemačka pokazala koliko je trenutno ispred Srbije.

Srbija je povela iz prve akcije u trećem minutu.

Nina Matejić, koja ima >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << samo 16 godina, donela je Srbiji vođstvo.

Sve je odbranila naša reprezentacija u prvom delu i čak je imala dve prilike da duplira prednost, ali ih nije realizovala. Slabo je iz izglednih situacija šutirala Matejić.

Pred kraj prvog poluvremena je pozlilo linijskom sudiji, koja se hvatala za grudi i pala na teren, pa joj je ukazana pomoć i utakmica je bila prekinuta.

Nemačka je u drugom poluvremenu krenula da "melje".

Šuler je golovima u 49. i 54. minutu donela preokret, pa kompletirala het-trik u 71. minutu.

Četvrti gol na meču postigla je u 77. minutu, da bi poslednji gol bio delo Lejpolc.

Srbija je još u grupi sa Portugalom, Turskom, Izraelom i Bugarskom.

Direktan plasman na Svetsko prvenstvo obezbediće prvoplasirane ekipa svake grupe, dok će drugoplasirane kroz baraž tražiti put u Australiju i Novi Zeland.