Srbija nakon preokreta savladala Koreju

Izvor: RTS, 15.Jan.2019, 18:32   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Srbija – Koreja 31:29 (14:16). Reprezentacija Srbije savladala je Koreju u meču četvrtog kola Grupe A na Svetskom prvenstvu koje se igra u Nemačkoj i Danskoj. U poslednjem kolu Srbija igra protiv Nemačke. Meč je na programu u četvrtak od 18.00. Direktan prenos je na našem Drugom programu, strim je na RTS Planeti, tok meča pratite na našem portalu.
Srbija je uspela da zabeleži prvu pobedu >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << na Svetskom prvenstvu, posle velike borbe savladana je Koreja. Protivnik je pružio veliki otpor, vodio do poslednjih deset minuta susreta, tada mu je ponestalo snage i naši su preokrenuli rezultat i stigli do pobede. Da bi prošli u drugu fazu, naši rukometaši bi u poslednjem kolu trebalo da pobede Nemačku, a sa druge strane da Koreja savlada Brazil.

Selekcija Koreje je nešto bolje ušla u meč i već posle sedam minuta igre imala je prednost od 5:2. Tada je selektor Nenad Peruničić zatražio tajm-aut kako bi povezao naše redove. Reprezentativci Srbije su posle pauze zaigrali nešto angažovanije što je rezultiralo preokretom – 6:5.
Naši su čuvali minimalnu prednost do 15. minuta, 8:7, kada je direktan crveni karton zaradio Draško Nenadić. Sigurno prestrogo dosuđena ovaka kazna jer je u pitanju bio nešto grublji start, sa obe ruke po ramenima rivala. Protivnik koristi priliku sa igračem više i ponovo stiže do prednosti od 9:8.
Potom su Korejci konstantno čuvali prednost, koja nije prelazila dva gola razlike. Naši rukometaši su u par navrata uspeli da stigni do izjednačenja, ali su Korejci ponovo vratili na dva razlike, koliko je bilo i na poluvremenu – 16:14.
Na startu drugog poluvremena protivnik se uspešno brani, golman Park je briljirao na golu i sprečio nekoliko stopostotnih šansi naše selekcije. To je rezultiralo prednošću od tri gola za protivnika. Korejci su konstantno vodili između dva i tri gola razlike.
Sredinom drugog dela igre, rukometaši Srbije uspevaju da izjednače na 22:22. Do vođstva su naši stigli u 52. minutu – 26:25. Potom je konstantno rasla prednost naše selekcije, protivniku je ponestalo snage, pa je Srbija stigla do prednosti od četiri gola razlike – 30:26, da bi na kraju protivnik smanjio na 31:29.
Najefikasniji u našoj ekipi bio je Vukašin Vorkapić sa sedam golova, Nemanja Ilić je postigao pet, a Kukić, Marsenić i Mosić su se po četiri puta upisali u listu strelaca. U poraženoj ekipi Kang je postigao 12 golova, dok su Kim i Jang postigli po pet.
Tok meča:
19.30 – Kraj utakmice. Srbija – Koreja 31:29 (14:16)

19.18 – U 52. minutu susreta naša selekcija dolazi do prvog vođstva u drugom poluvremenu – 26:25.
19.15 – U poslednjih deset minuta igre ušlo se pri vođstvu Korejaca od 25:24.
19.10 – Rukometaši Srbije uspevaju da stignu prednost protivnika i izjednače na 22:22.
19.03 – Posle deset minuta igre u drugom poluvremenu, Koreja čuva prednost i vodi sa 21:19.
18.37 – Poluvreme. Koreja vodi posle prvog dela igre sa 16:14.
18.26 – Korejci uspevaju da preokrenu rezultat i povedu sa 10:8, međutim, naši uspevaju brzo da se konsoliduju i stignu do izjednačenja – 10:10.
18.23 – Direktan crveni karton zaradio je Draško Nenadić, zbog malo grubljeg starta.
18.18 – Naši uspevaju da preokrenu rezultat i stignu do minimalne prednosti, koja je u 15. minutu iznosila 8:7.
18.09 – Loš početak srpskih rukometaša. Koreja vodi sa 5:2, selektor Peruničić morao je da zatraži tajm-aut.
18.01 – Počeo je meč.
17.55 – Rukometaši Srbije i Koreje su na terenu dvorane u Berlinu, uskoro će početi meč.
17.20 – U prvoj utakmici četvrtog kola Grupe A, Brazil je savladao selekciju Rusije sa 25:23.