Spektakl na početku Svetskog klupskog prvenstva, šest golova, penali odlučili pobednika!

Izvor: Sportske.net, 12.Dec.2018, 20:46   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Počelo je i Svetsko klupsko prvenstvo u fudbalu, domaćin su Ujedinjeni Arapski Emirati.

Ekipa Al Aina, koja je i domaćin turnira, slavila je nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca na startu Svetskog klupskog prvenstva.

Nakon regularnih 90 minuta bilo je 3:3 (1:3), ekipa Tim Velington sa Novog Zelanda je imala ubedljivu prednost nakon 45 minuta.

Poveli su Novozelanđani nakon 11. minuta preko Barsije, da bi samo četiri minuta kasnije Klepam povisio >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << prednost Tim Velingtona.

U 44. minutu i 3:0 za ekipu sa Novog Zelanda, strelac je bio Ilič.

Ipak, samo minut kasnije, Al Ain dolazi do jednog pogotka, Šiotani je smanjio na 3:1 pred odlazak na odmor.

Nakon samo četiri minuta igre u nastavku, Dumbija vraća domaćina u igru, smanjio je na 3:2.

U 85. minutu igre Al Ain poravnava rezultat, strelac je bio iskusni švedski napadač Markus Berg.

Otišlo se u produžetke, da bi Al Ain u nadoknadi drugog produžetka ostao sa igračem manje, drugi žuti je zaradio Abdulrahman.

Ipak, to gosti nisu stigli da iskoriste, pa su se šutirali penali.

Markus Berg je promašio na startu druge serije za Al Ain, ali mu je sa druge strane istom merom uzvratio Kilkoli.

Pogađale su obe ekipe u naredne dve serije, petu je dobrom realizacijom otvorio Kajo, da bi nakon promašaja Galija sve bilo jasno, Al Ain ide dalje.

Kostur turnira je takav da sada Al Ain u četvrtfinalu igra protiv Esperansa iz Tunisa, pobednik tog duela igraće u polufinalu Svetskog klupskog prvenstva protiv River Plate.

Na drugoj strani kostura se u četvrtfinalu sastaju meksička Gvadalahara i japanski klub Kašima Antlersi, pobedik tog duela igraće u polufinalu sa prvakom Evrope, madridskom Realom.

Finale je zakazano za 22. decembar, u Abu Dabiju.
Pogledaj vesti o: Svetsko prvenstvo