Srbija bolja od Južne Koreje, na redu je Nemačka

Izvor: RTS, 08.Dec.2019, 07:57   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ženska rukometna reprezentacija Srbije savladala je Južnu Koreju u prvom meču druge faze Svetskog prvenstva u Japanu sa 36:33. Naredni meč Srbija igra već u ponedeljak protiv Nemačke.
Srbija je silovito počela meč i vrlo brzo došla do lepe prednosti od 13:7.

Igra u napadu je bila raznovrsna i veoma efikasna, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << pa je Južna Koreja imala velikih problema da sačuva mrežu.
Željka Nikolić je postigla pet golova u prvom delu igre, koji je pripao Srbiji (21:16).
U nastavku je došlo do opuštanja u fazi napada, što su borbene protivnice uspevale da iskoriste.
Serijom od 4:0, Koreja je smanjila na samo četiri gola razlike, a onda i poslednjim atomima snage pokušala da unese dramu u završnici meča.
Ipak, pobeda se nije dovodila u pitanje, pa je na kraju meča na semaforu stajalo 36:33 za Srbiju.
Najefikasnija u srpskoj reprezentaciji bila je Jelena Lavko sa sedam golova, a Riu En He je postigla deset golova za Južnu Koreju.
Srbija u novoformiranoj grupi ima dva boda, a u drugom meču, sutra od sedam sati protiv Nemačke, ima veliku šansu da obezbedi kvalifikacije za Olimpijske igre, ali i ostane u igri za polufinale.
Raspored, rezultate i tabele možete pogledati OVDE
Ovako je protekao meč:
8.24 - Kraj meča, Srbija je pobedila sa 36:33.
8.22 - Kristina Liščević je promašila prvi sedmerac.
8.18 - Selektor Koreje je zatražio tajm-aut, nekoliko neshvatljivih grešaka srpskih rukometašica i nekoliko lakih golova za Koreju, koja želi da završnicu učini dramatičnom.
8.14 - Pre dva minuta bilo je 30:22, ali je Juža Koreja iskoristila greške srpskih rukometašica i vratila se u igru - 30:26.
8.00 - Opuštanje u fazi napada, Južna Koreja ima kontru, ali je Katarina Tomašević odbranila zicer.
7.50 - Počelo je drugo poluvreme.
7.35 - Poluvreme, Srbija vodi 21:16. Željka Nikolić je postigla pet golova, a Riu En He je najefikasnija na utakmici sa sedam.
7.30 - Srbija vodi 20:15, tri minuta do poluvremena. Selektor Obradović je na tajm-autu tražio bolju igru u odbrani.
7.15 - Srbija ima lepu prednost - 13:7, raznovrsna i vrlo efikasna igra u napadu.
7.08 - Srbija vodi 6:4, šest različitih strelaca za našu reprezentaciju.