SP - Hasan uzela zlato i na 1.500, Obiri bez premca na 5.000 metara!

Izvor: Sportske.net, 06.Okt.2019, 00:14   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Holandska atletičarka Sifar Hasan osvojila je danas zlatnu medalju u trci na 1.500 metara na Svetskom prvenstvu u Dohi.

Ona je trku završila za tri minita i 51,95 sekundi i tako osvojila svoje drugo zlato u Dohi pošto je bila najbolja i na 10.000 metara.

Ovo je prvi put u istoriji da je jedna atletičarka osvojila zlatne medalje u tim disciplinama na šampionatima sveta.

Hasan je samo >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << dve sekunde delilo od svetskog rekorda koji je 2015. godine postavila Genzebe Dibaba.

Srebrnu medalju osvojila je šampionka sveta iz 2017. godine, Kenijka Fejt Kipjegon (3:54,22), dok je bronza pripala Etiopljanki Gudaf Cegaj (3:54,38).

Kenijska atletičrka Helen Obiri odbranila je zlato u trci na 5.000 metara.

Ona je stazu pretrčala za 14 minuta i 26,72 sekunde što je novi rekord svetskih prvenstava.

Njena sunarodnica Margaret Čelimo Kipkemboj, dok je brozna otišla u ruke Nemici Konstanci Klosterhalfen.

Atletičarka iz Venecuele Julimar Rohas osvojila je zlatnu medalju u troskoku rezultatom 15,37 metara.

Jamajčanka Šanijeka Rikets osvojila je srebro, a Katerine Ibarguen iz Kolumbije bronzu.