Poljska pobedila Saudijsku Arabiju, prvi gol Levandovskog na SP

Izvor: Beta, 26.Nov.2022, 17:22

Fudbalska reprezentacija Poljske pobedila je danas Saudijsku Arabiju sa 2:0, u utakmici drugog kola Grupe C Svetskog prvenstva u Kataru.Pobedu Poljskoj na stadionu Edjukešn Siti doneli su Pjotr Zjelinski pogotkom u 39. minutu i Robert Levandovski u 82. minutu, što je njegov prvenac na svetskim prvenstvima.Poljaci sada imaju četiri boda i trenutno su prvi na tabeli, dok je Saudijska Arabija druga sa tri boda, osvojena u prvom kolu protiv Argentine.Saudijci su bolje počeli meč, bili su opasniji, a prvi put su zapretili u 13. minutu kada je Mohamed Kano šutirao, ali je Vojčeh Ščensni dobro intervenisao.U prvih dvadesetak minuta meča Poljaci su se mučili, zaradili su tri žuta kartona, a lopta praktično nije ni stigla do napadača Roberta Levandovskog, ali su prvu pravu akciju na meču u 39. minutu krunisali golom.Lopta je stigla do Levandovskog u kaznenom prostoru, napadač Barselone nije uspeo da šutira, ali je sprečio gol-aut i vratio je na peterac gde ju je spremno dočekao Zjelinski i poslao iza ledja golmana Saudijske Arabije.Samo nekoliko minuta kasnije, Saudijska Arabija je propustila veliku šansu da izjednači, a nakon što je sudija posle konsultacija sa VAR-om pokazao na penal. Odgovornost je preuzeo Salem Al Davsari, ali je njegov udarac u ...