Izvor: B92, 14.Nov.2017, 20:48

Petarda: Eriksen het-trikom odveo Dansku u Rusiju!

Reprezentacija Danske poslednji je učesnik Svetskog prvenstva u Rusiji 2018. godine kada su u pitanju selekcije sa evropskog kontinenta.
Danci su u poslednjem revanš meču baraža, posle susreta bez golova pre tri dana u Solni, deklasirali Republiku Irsku u Dablinu – 5:1 (2:1).
Posle samo šest minuta igre, pred više od 50.000 ljudi na stadionu Aviva, nikako nije delovalo da će gosti ovako ubedljivo slaviti, jer je Šejn Dafi iskoristio smušenost odbrane Danske i doneo rano vođstvo domaćima.
Ipak, Danci su odmah preuzeli kontrolu i počeli da napadaju u talasima, da bi u 29. minutu Andreas Kristensen uz dosta sreće doneo...