Domaćin krenuo pobedom, crvena furija lako s Tunisom

Izvor: B92, 31.Avg.2019, 16:11   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Domaćin krenuo pobedom, "crvena furija" lako s Tunisom

Košarkaši Kine pobedili su Obalu Slonovače sa 70:55, u prvom kolu Svetskog prvenstva na kojem su oni domaćini.

Domaća selekcija slomila je otpor afričke reprezentacije u drugom poluvremenu, koje je dobila rezultatom 41:26.

Obala Slonovače igrala je veoma dobru košarku u prvom poluvremenu, vodili su tokom cele druge četvrtine, ali u nastavku nisu uspeli da izdrže nalet Kine.

Kineze >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je do pobede predvodio Ji Đanlian sa 19 poena i osam skokova, pratio ga je Guo Ailun sa 17, dok je Žu Ći imao 12 i šest skokova.

U timu Obale Slonovače dvocifren je bio samo Edi Lendri sa 10 poena, dok je nekadašnji igrač Crvene zvezde Dion Tompson ubacio sedam.

Košarkaši Španije savladali su ubedljivo Tunis sa 101:62.

"Crvena furija" loše je ušla u meč, Tunis je u drugoj četvrtini imao i deset poena prednosti, ali su onda Španci ubrzali i "samleli" protivnika.

Treću četvrtinu dobili su sa 20:8, dok su u četvrtoj slavili sa 29:15, za konačnih +39.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Riki Rubio sa 17 poena i devet asistencija, a dvocifreni su još bili Ljulj sa 16, Huanćo Ernangomes sa 13, Klaver i Ribas sa 12, kao i Mark Gasol sa 10 poena.