Danska se plasirala na SP, remi Engleske, pobede Švajcarske i Poljske

Izvor: Beta, 12.Okt.2021, 23:25

Fudbalska reprezentacija Danske plasirala se večeras na Svetsko prvenstvo 2022. godine u Kataru, pošto je u Kopenhagenu pobedila Austriju sa 1:0, u utakmici osmog kola Grupe F.Jedini gol postigao je Joakim Mele u 53. minutu.Danska ima svih osam pobeda i 24 boda u Grupi F i plasirala se na Mundijal u Kataru.U ostalim utakmicama u toj grupi Škotska je na gostujućem terenu pobedila Farska Ostrva sa 1:0, a Izrael je kao domaćin pobedio Moldaviju sa 2:1.Škotska je druga na tabeli sa 17 bodova, a Izrael je treći sa 13. Austrija ima 10, Farska Ostrva četiri, a Moldavija je poslednja sa jednim bodom.Reprezentacija Engleske odigrala je u Londonu nerešeno 1:1 protiv Madjarske.Na stadionu Vembli, Madjarska je povela u 24. minutu golom Rolanda Šalaja iz jedanaesterca, a bod domaćima doneo je Džon Stons u 37. minutu.Madjarski navijači sukobili su se sa redarima na Vembliju, a policija je brzo sprečila incidente. Do nereda je došlo nakon što su madjarski navijači zviždali kada su engleski fudbaleri uoči početka utakmice kleknuli na travu u znak borbe protiv rasizma.Zbog rasizma svojih navijača Madjarska je nedavno kažnjena, pa je utakmicu protiv Albanije prošle subote igrala bez publike.U drugoj utakmici u toj grupi Poljska je u Tirani pobedila ...

Nastavak na Beta...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Beta. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Beta. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.