Engleska ubedljiva protiv prvaka Afrike!

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 04.Dec.2022, 15:45

Fudbaleri Engleske savladali su Senegal rezultatom 3:0 i tako prošli u četvrtfinale Svetskog prvenstva.

Tamo će ih čekati Francuska (10. decembra), koja je ranije u toku dana pobedila Poljsku rezultatom 3:1.

Gordi Albion je opravdao ulogu favorita protiv šampiona Afrike, a činjenica je i da se od Siseove ekipe očekivalo više.

Doduše, sasvim solidno su izgledali do pred kraj prvog >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << poluvremena, kada su potpuno potonuli i bili na konopcima.

U 23. minutu tražili su i penal posle igranja rukom Stonsa u svom šesnastercu, međutim, lopta je štopera Engleske pogodila prvo u telo, te se VAR nije oglašavao.

Najozbiljniju šansu Senegal je imao u 32. minutu, kada je Sar proigrao Diju, koji je šutirao snažno, ali je Pikford poput rukometnog golmana intervenisao.

Englezi su do vođstva stigli u 39. minutu. Dobro su kombinovali po levoj strani Kejn i Foden, da bi potom istrčao Belingem, asistent kod pogotka.

Vratio je loptu u sredinu šesnaesterca, gde je natrčao Henderson i levom nogom savladao Mendija.

Prvo poluvreme je ubrzo bilo produženo dva minuta, ali sudija je odlučio da pusti kontru Engleske da se završi u trećem minutu nadoknade.

Belingem je pokrenuo napad, dodao Fodena, koji je prosledio Kejnu, a ovaj rutinski savladao Mendija.

Sise je reagovao na poluvremenu sa trostrukom promenom, ali nije mu mnogo pomoglo.

Već u 57. minutu Engleska stiže do novog pogotka, a strelac je ovoga puta bio Bukajo Saka.

Šo je uzeo loptu na svojoj polovini, da bi Foden, posle kombinacije sa Kejnom, stigao sa leve strane do šesnaesterca, a onda proigrao Saku, koji je rutinski "bocnuo" loptu preko Mendija, koji je već bio na zemlji.

Očekivano i iskusno vicešampion Evrope je odradio posao do kraja utakmice i s vremena na vreme pretio.

Senegal je pokušavao da stigne makar do počasnog gola, pokušavali je Sar, ali promene rezultata više nije bilo.

Juče su plasman u četvrtfinale SP obezbedile selekcije Holandije i Argentine.

Sutra će igrati Japan - Hrvatska (16) i Brazil - Južna Koreja (20).