Bedeč peta na SP u maratonu

Izvor: B92, 19.Okt.2019, 15:44   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Srpska kajakašica Kristina Bedeč zauzela je peto mesto u maratonu, na Svetskom prvenstvu u kineskom Šaošingu.

Bedečova je je 25 kilometara i 900 metara prešla za dva sata, četiri minuta i 34,76 sekundi i kroz cilj prošla kao peta.

Maratonske trke veslaju se na kružnim stazama, i u ovoj disciplini veslano je sedam velikih i jedan manji krug su tri manja kruga, dok su takmičarke čamce preko >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << kopna prenosile šest puta.

Prve dve pozicije osvojile su predstavnice Mađarske - Vanda Visli je trijumfovala (2:03:06,75) ispred Žofije Čelaj-Voroš (2:03:13,76).

Kristina Bedeč je prethodno na šampionatu u Šaošingu osvojila srebrnu medalju u takozvanoj kratkoj trci.