BOD I SUZE KUKIĆA: Srbija ispustila pobedu protiv Rusije

Izvor: Večernje novosti, 11.Jan.2019, 23:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Rukometna reprezentacija Srbije igrala je večeras nerešeno 30:30 (16:16) protiv Rusije u prvom kolu Grupe A Svetskog prvenstva BRZINA Lazara Kukića vodila je „orlove“ ka letećem startu na Svetskom prvenstvu, ali nije bila dovoljna za pobedu. Čak 30 sekundi imala je Srbija da dođe do velikog trijumfa nad Rusijom u derbiju >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << prvog kola A grupe u Berlinu, a sjajan prodor mladog beka zasenio je Oleg Grams, koji je špagom odbranio šut. Naš debitant ostavio je vremena protivniku i da napadne dva boda, ali je Kiseljev lošim pokušajem zadržao 30:30 (16:16) na semaforu. Nesuđeni junak iz redova debitanata meč je završio u suzama, ali remi bi trebalo da izmami osmeh u uglu usana Peruničića, koji može da bude zadovoljan igrom pulena i osvojenim plenom u važnom meču za prolaz u drugu fazu. Protiv favorita za zlato Francuske sutra (20.30) će biti znatno teže, ali naša reprezentacija ima kvalitet da se bori za treće mesto u teškoj grupi. Osim Dibirova (12 golova), glavni konkurent je delovao kao sasvim prosečna ekipa. BROJKA 9 sedmeraca izvela je Rusija u prvom poluvremenu PROČITAJTE JOŠ: KRAJ: Srbija-Rusija 30:30 Srpskim igračima u pojedinim momentima na čelu je pisalo da su šest godina odsustvovali sa planetarnih šampionata. Sudijski kriterijum u međuvremenu je značano pooštren, a naši su čvrstu odbranu gradili na dva rešenja – isključenje ili sedmerac. Čak devet puta su Ruse slali na kaznenu liniju u prvom poluvremenu (Verkić dva puta vadio kestenje), a u uvodnih deset minuta šest su igrali sa igračem manje. Nemanja Ilić posebno je zapao za oko arbitrima, pa je vrlo brzo bio bliži tribinama nego jurišima u kontru. Trudili su se „orlovi“ da se razlete u brzom centru i pokažu da su pratili nove trendove u periodu dok su svetske smotre pratili kraj malog ekrana. Ipak, najveći adut bila je stara, dobra bekovska linija. Vujić, Zelenović i Kukić su fintama uspevali da nasamare isturenog Dibirova, koji je majstorijama vraćao milo za drago na drugoj strani. PROČITAJTE JOŠ: Peruničić: Lepo je vratiti se na veliku scenu, imamo velike ambicije Vodila je Srbija plus tri u 10. minutu, ali je Rusija do poluvremena dodala gas. Nerešen rezultat s pauze nije otkrivao da su „orlovi“ više šarmirali 9.000 nemačkih ljubitelja rukometa na tribinama. Oduševljenje se širilo kada su naši igrači u nastavku dva puta kaznili prazan gol rivala, a potom poveli plus 4 (23:19). -Morali smo tada da rešimo meč – smatra Mijajlo Marsenić. Ipak, Rusi su se vratili u igru serijom 3:0 posle tajm-auta, a Peruničićeva četa je propustila mnogo šansi da prelomi susret. Grams je u zao čas počeo da brani zicere i sedmerce, a Dibirov je stigao do dvocifrenog učinka. Rezultatska klackalica u poslednjih pet minuta dosadila je Nenadiću koji je ljutitim šutem doneo gol prednosti, a Stefan Vujić je pod faulom povisio na plus dva u 57. minutu. Kukić je ponovo ubrzao puls Srbije za vođstvo od dva gola, ali još brži bio je Dibirov. Iz kontre je smanjio prednost, a iz sedmerca doneo potpunu dramu - 30:30. Po jedan promašaj na obe strane mogao bi skupo da košta obe ekipe u borbi za jedno od samo tri mesta koja vode u drugu fazu. DVORANA: „Mercedes Benc arena“. Gledalaca: 9.000. Sudije: Lars/Havard (Norveška). Sedmerci: Srbija 4 (6), Rusija 8 (11). Isključenja: Srbija 10, Rusija 8 minuta.SRBIJA: Verkić (3 odbrane, 2 sedmerca), Cupara (4 odbrane, sedmerac), Pušica 3, Vorkapić, Orbović 1, Vujić 5, Radivojević 3, Nenadić 2, N. Ilić 6 (4), Mošić, V. Ilić, Nikolić 2, Kukić 4, Zelenović 2, Marsenić 2, Obradović.RUSIJA: Kireev (2 odbrane), Grams (5 odbrana, 2 sedmerca), Kisiljev 2, Šiškarev 3 (2), Kovalev 3 (2), Evdokimov 1, Škurinski 3, Dereven, Gorpišin, Kalaraš 1, Ostaščenko, Dibirov 12 (4), Komogorov, Žitnjikov 4, Fokin, Kosorotov 1.

Nastavak na Večernje novosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Večernje novosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Večernje novosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.