Al Hilal i Al Ahli u polufinalu SP za klubove

Izvor: B92, 04.Feb.2023, 22:34

Fudbaleri saudijskog Al Hilala i Al Ahlija plasirali su se u polufinale Svetskog klupskog prvenstva.

Al Hilal je u Rabatu posle boljeg izvođenja jedanaesteraca pobedio Vidad iz Kazablanke ukupnim rezultatom 6:4.

Vidad je poveo u 52. minutu golom Ajuba El Amluda. Tim iz Maroka je ostao sa igračem manje u prvom minutu nadoknade, nakon što je drugi žuti karton dobio Jahja Žabran.

Tri minuta kasnije rezultat je sa penala izjednačio Mohamed Kano, pa je meč >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << otišao u produžetke.

Kano je u četvrtom minutu prvog produžetka isključen posle drugog žutog kartona. Promene rezultata nije bilo, pa je pitanje pobednika rešeno nakon penala.

Igrači Al Hilala su pogodili svih pet penala, dok je u prvoj seriji za Vidad promašio Jahija Atijah-Alah.

Al Hilal će u polufinalu Svetskog klupskog prvenstva igrati 7. februara protiv brazilskog Flamenga.

Fudbaleri egipatskog Al Ahlija plasirali su se u polufinale Svetskog klupskog prvenstva, pošto su u marokanskom Tandžeru pobedili Sijetl sa 1:0.

Jedini gol na meču postigao je Mohamed Magdi u 88. minutu.

Al Ahli će u polufinalu Svetskog klupskog prvenstva 8. februara igrati protiv Real Madrida.

Pogledaj vesti o: Svetsko prvenstvo