Izvor: RTS, 29.Maj.2022, 10:44

Zvezda na današnji dan osvojila titulu u Bariju

Fudbalski klub Crvena zvezda je na današnji dan 1991. godine osvojila Kup šampiona, pošto je u finalu posle boljeg izvođenja penala pobedila Olimpik iz Marseja sa 5:3.
Meč je odigran u Bariju, a pošto nije bilo golova u regularnih 90 minuta igrani su produžeci.

U dodatnih 30 minuta takođe nije bilo pogodaka, a onda su crveno-beli posle izvođenja penala slavili >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << sa 5:3.
Golove za Zvezdu sa 11 metara postigli su Prosinečki, Binić, Belodedić, Mihajlović i Pancev.
Crvena zvezda je do najvećeg uspeha u istoriji stigla bez poraza i tako se zlatnim slovima upisala u anale fudbala.
Crveno-beli su u prvom kolu tadašnjeg Kupa šampiona eliminisali švajcarski Grashopers.

Zvezda je u osmini finala bila bolja od škotskog Rendžersa.
Rival crveno-belima u 1/4 finalu je bio prvak Istočne Nemačke Dinama iz Drezdena, a Zvezda je ponovo bila bolja.
Crveno-beli su u prvom meču polufinala u gostima pobedili slavni Bajern 2:1, a u revanšu je bilo 2:2.
Pogledaj vesti o: Fudbal