Izvor: B92, 23.Maj.2022, 04:37

Žuta podmornica potopila Barsu, kraj sezone u Španiji

Fudbaleri Viljareala pobedili su Barselonu sa 2:0 u poslednjem kolu španskog prvenstva.
Barsa je tako porazom završila burnu sezonu. Na kraju tim sa Nou Kampa završio je na drugom mestu sa 73 osvojena boda.
Viljareal je sa druge strane završio kao sedmi takmičenje u La Ligi. Sa sedme pozicije ekipa Unaja Emerija ostvarila je plasman u kvalifikacije za Ligu Konferencija. Pored ove utakmice u istom terminu igrani su mečevi Atletiko Madrid – R. Sosijedad i Sevilja – Altetik Bilbao.
Golova na ovoj utakmici nije bilo sve do 41. minuta kada je Pedrasa zatresao mrežu Barselone.
Deset minuta po startu drugog poluvremena, VIljareal je duplirao svoju prednost. Moi Gomes je postigao gol, kojim...