Žota za 15 minuta spasao Liverpul VIDEO

Izvor: B92, 31.Okt.2020, 21:24

Još jednom je Liverpul posle preokreta ostvario pobedu na svom "Enfildu", ovog puta protiv Vest Hema – 2:1 (1:1).

Meč je bio gotovo preslikan kao i protiv Šefild junajteda u prošlom kolu Premijer lige, jer je kretanje rezultata, ali i junak meča bio isti.

Ponovo je Diogo Žota postao heroj "crvenih", ovog puta u 85. minutu, samo 15 nakon ulaska u igru umesto Roberta Firmina.

Valja istaći i sjajnu asistenciju Đerdana Šaćirija, još jednog rezerviste >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << koji je ušao na teren isto kada i Žota.

Ponovo se Liverpul mučio u velikom delu utakmice, a posebno od 10. minuta kada je Fornals savladao Alisona.

Posle toga brazilski golman nije imao posla gotovo uopšte i Liverpul je napadao, ali bez uspeha iz igre.

Do izjednačenja je stigao u 42. minutu iz jedanaesterca napravljenog nad Mohamedom Salahom.

Upravo je Egipćanin izveo udarac sa 11 metara i poslao loptu po sred gola.

Kasnije je dakle Liverpul stigao do trijumfa u tom 85. minutu golom Žote, kome je i pet minuta ranije poništen pogodak zbog prekršaja Sadija Manea nad golmanom gostiju.