Izvor: RTS, 09.Dec.2022, 21:50

Zadar bolji od Igokee nakon uzbudljive završnice u Aleksandrovcu

Košarkaši Zadra pobedili su u gostima ekipu Igokee 84:81, u prvoj utakmici 10. kola regionalne ABA lige.
Zadrani su na gostovanju u Aleksandrovcu upisali šestu pobedu u sezoni, dok Igokea nakon novog poraza u ABA ligi ima skor 5-5.

Posle izjednačene prve deonice, Igokea je do poluvremena stekla sedam poena prednosti, ali je Zadar u trećoj četvrtini nadoknadio zaostatak.
Poveli su Zadrani ubrzo, imali su vođstvo od 79:72 na dva i po >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << minuta do kraja meča, ali je Igokea u završnici izjednačila na 79:79.
Devetnaest sekundi pre kraja Dario Drežnjak je pogodio trojku sa jedne noge, prišla je Igokea na poen zaostatka, ali je Antonio Jordano potom dva puta bio siguran sa linije slobodnih bacanja.
Kendrik Rej je u poslednjem napadu pokušao šutem za tri poena da uvede utakmicu u produžetak, ali nije uspeo.
Kod Zadra je Jordano ubacio 21 poen, uz tri skoka, dok je Drežnjak postigao 20 poena, uz četiri skoka. Karlo Žganec je dodao 14 poena i 10 skokova.
U domaćem sastavu istakao se Nikola Tanaskovića koji je ubacio 20 poena, uz osam uhvaćenih lopti.