Izvor: RTS, 09.Maj.2021, 16:00

Vulverhempton nadigrao Brajton u završnici meča

Fudbaleri Vulverhemptona nadigrali su Brajton sa 2:1 na svom terenu u prvoj utakmici 35. kola engleske Premijer lige. Do pobede su došli posle rezultatskog preokreta i pogotkom Morgana Gibs-Vajta u 90. minutu.
Brajton je dobro ušao u meč na gostovanju na stadionu „Molino" i poveo već u 13. minutu kada je Luis Dank, posle kornera koji je izveo Paskal Gros, dobrim udarcem glavom smestio loptu u mrežu domaćina za vođstvo od 1:0.

U nastavku >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << se odvijao ravnopravan duel sve do 53. minuta kada strelac prvog gola Luis Dank postaje tragičar, jer dobija direktni crveni karton zbog povlačenja jednog od igrača domaćina.
Brajton je potom sa igračem manje sve teže odolevao napadima Vulverhemptona i u 76. minutu Adam Traore je izjednačio posle dobre asistencije Fabija Silve.
Učinilo se da će meč biti završen podelom bodova, ali je preokret i pobedu domaćima doneo Morgan Gibs-Vajt u 90. minutu kada je posle jednog odbitka u šesnaestercu Brajtona zatresao mrežu za konačnih 2:1.
Posle ove pobede Vulverhempton ima 45 bodova na 12. mestu tabele, a u sledećem kolu rival će im biti Totenhem u gostima.
Brajton je 15. sa 37 bodova, 10 više od opasne zone, a sledećem duelu dočekaće Vest Hem Junajted.