Votford i Lester podelili bodove, Brajton preokretom srušio Arsenal

Izvor: RTS, 20.Jun.2020, 18:18

Fudbaleri Votforda i Lestera odigrali su nerešeno 1:1 u prvoj utakmici nastavka 30. kola Premijer lige. Pre početka meča igrači oba tima su klečanjem pružili podršku borbi protiv rasizma. Brajton posle preokreta savladao Arsenal sa 2:1. Vulvsi u Londonu bolji od Vest Hema 2:0.
Tokom celog meča odvijao se ravnopravan duel suparnika, a golovi su pali u samoj završnici meča.

Trećeplasirani >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Lester je kao favorit ušao sigurno u meč na gostovanju, ali domaćini su uspevali da pruže ravnopravan otpor sve do same završnice.
A onda u samom finišu, u 90. minutu, fudbaleri Lestera golom Šilvela dolaze do prednosti od 1:0.
Kada se učinilo da će gosti odneti sva tri boda sa gostovanja, domaćini uspevaju da izjednače golom u trećem minutu sudijske nadoknade.
Lester je sa 54. boda na trećem, a Votford sa 28. bodova na 16. mestu tabele.
U drugoj utakmici dana, Brajton je na svom terenu, posle preokreta, savladao Arsenla sa 2:1.
Gosti su poveli prelepim golom Pepea, Luis Dank doneo je izjednačenje "galebovima", da bi Maupaj bukvalno u poslednjim sekundama meča krunisao pogotkom sjajnu akciju svog tima.
Arsenal je tako napravio korak u nazad u borbi za Evropu, dok je Brajton sa tri boda pobegao ekipama koje se bore za opstanak.
Vulvsi su u Londonu, golovima Himeneza u 73. i Neta u 84. minutu, savladali Vest Hem sa 2:0.
U poslednjem meču dana sastaju se Bornmut i Kristal Palas.