Kostić i Vlahović režirali pobedu Juventusa VIDEO

Izvor: B92, 02.Okt.2022, 21:13

Ekipa Juventusa savladala je Bolonju 3:0 (1:0) u osmom kolu Serije A na krilima srpskih fudbalera.

Filip Kostić i Dušan Vlahović postigli su prva dva gola "Stare dame" na meču u Torinu u nedelju uveče.

Prvo su u 24. minutu Vlahović i Kostić međusobno kombinovali za vodeći gol Juventusa.

Međutim, za razliku od uobičajenih situacija, ovaj put je Vlahović asistirao Kostiću za njegov prvenac u crno-belom dresu, odnosno u ljubičasto-plavom ove večeri.
Vlahović je "povukao" kontru Juventusa, a onda gurnuo loptu u prazan prostor na levu stranu za Kostića koji je utrčao u kazneni prostor i dijagonalom matirao golmana Bolonje.

Kostić je proteklog leta stigao u Torino iz Ajntrahta, a pre ovog prvenca zabeležio je tri asistencije u Seriji A i Ligi šampiona.

U 58. minutu pogodio je i Vlahović, čim je okončao post od četiri meča bez gola zbog čega su ga kritikovali u Italiji pre reprezentativne pauze.

Vlahović je iskoristio centaršut Mekinija sa desne strane na drugu stativu, sjajno skočio i lagano glavom postigao peti gol u Seriji A ove sezone.

Samo tri minuta kasnije Jove je poveo 3:0, golom Poljaka Arkadijuša Milika na asistenciju Huana Kvadrada, koji je zamenio Mekinija posle Vlahovićevog gola.

U međuvremenu, teren je napustio i Kostić umesto koga je ušao Argentinac Leandro Paredes.

Juventus je prekinuo niz od tri meča bez pobede i napredovao do sedme pozicije na tabeli sa 13 bodova, sedam manje od lidera Napolija i Atalante.

S druge strane, Bolonja je doživela drugi uzastopni poraz i ostala na bod od zone ispadanja.

Juventus u sledećem kolu očekuje derbi sa šampionom Milanom na "San Siru", dok Bolonja dočekuje "fenjeraša" Sampdoriju.